Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarok! Mit gondoltok a...

Magyarok! Mit gondoltok a nyelvtörvényről? Szlovákiai magyarok! Ti tapasztaltátok már a nyelvtörvény következményeit?

Figyelt kérdés
A nyelvtörvénynek köszönhetően ma már csak szlovákul lehet intézkedni a postán és egyéb hivatalos helyeken! Ma be kellet fizetnem egy csekket, érdekes volt h az addig magyarul beszélő postai alkalmazott az én magyarul elhangzott kérdéseimre csakis szlovák választ adott...amikor hátrébb pillantottam rájöttem h miért! A szlovák nemzet spicliket állított (pontosabban ültetett) a dolgozók mögé! Azt ellenőrizte/figyelte egy nő és egy férfi, h a magyarok magyarul beszélnek-e...szlovákiai magyar vagyok, aki csakis magyar iskolákba járt, magyarul intézkedett, és ma kénytelen voltam szlovákul kérni, az ugyancsak magyar munkástól! Ez vicc....nem gond nekem szlovákul beszélni, ha az akivel beszélek elfogadja h én magyar vagyok, de csak azért mert kötelező?! Így nem szívesen beszélek szlovákul! Ráadásul egy olyan dolgozótól aki tud magyarul, miért ne lehetne magyarul beszélnem...várom h mikor,hol fognak 5000 euróra büntetni!
2009. szept. 7. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

"A Magyar Koalíció Pártját kitilthatják a szlovák parlamentből, ha a képviselőik rész vesznek a Kárpát-medencei magyar képviselők fórumán - közölte a Szlovák Nemzeti Párt." (hunhír)


Nincs olyan hely a világon, ahová ne tudnám elküldeni-elkívánni ezeket az elmebeteg soviniszta f@szszopókat.

2009. szept. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

"Nincs olyan hely a világon, ahová ne tudnám elküldeni-elkívánni ezeket az elmebeteg soviniszta f@szszopókat."


Ők csupán a jobbikosok ottani megfelelői. "Szlovákia a szlovákoké" vö. "Magyarország a magyaroké".

2009. szept. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Csak az a baj az egészbe, hogy Magyarország a magyaroké és Felvidék is a magyaroké :) a szlovák az a cseh aki tud magyarul...Nincs történelmük, lopott még a zászlajuk is ! szlovák, román, szerb egyiket se dicsérd... 15millió magyar él a földön kb, szlovak 4,5millió! nehogy már ők mondják meg, hogy mit csinálhatunk
2009. szept. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Utolsónak. Szerintem mi is ugyanakkora "soviniszta" faszok vagyunk mint a szlovákok. Ott is ugyanúgy tudják a politikusok, mint nálunk hogy ezzel a nagy magyarsággal/szlováksággal lehet szavazatokat gyüjteni. De tudok egy közös pontot gyülőljük együtt a cigányokat abban legalább a hülye magyar és a hülye szlovák is egyetért. Ez a Kárpát-medence a sok nacionalista, idegengyülőlő barom gyüjtő helye. Ja és az ilyen dumák, hogy nincs történelmük, meg a felvidék a miénk sokat segít a konfliktus feloldásában, csak így tovább, két hülye nép.
2009. szept. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

"15millió magyar él a földön kb, szlovak 4,5millió! nehogy már ők mondják meg, hogy mit csinálhatunk"


Sőt, 140 millió orosz. Mondják meg inkább ők, nem? Agyalágyult hülye. Vagy hogy egy nagyon durva sértést mondjak: te jobbikos.

2009. szept. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
10:33-as, én is mondok neked egy durva sértést: te zsidó!
2009. szept. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
44%

Most olvastam a meghozott törvényt. A hivatkozásait sajnos nem találtam. Összességében maga a törvény (a büntetést leszámítva) nem hangzik durvának, de ahogy a kérdezőt olvastam a megvalósításában, már lehetnek/vannak kib@szások. Remélem normalizálódik ez az egész egyszercsak és nem kell majd minden magyarul kiejtett szó után rettegni Szlovákiában.


Az utóbbi pár válaszolónak: most miért is kell zsidózni, meg jobbikosozni, meg mivan? Szerintem ez nagyon nem tartozik a tárgyhoz. (Vagy csak annyiban, hogy ugyanolyan szintű haragkeltés, mint a nyelvtörvény bizonyos szakaszai és megvalósítása) Ne az legyen a lényeg már megint, hogy ki melyik partra áll, nyelvtörvény megítélése meg pláne ne függjön ettől...

2009. szept. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"10:33-as, én is mondok neked egy durva sértést: te zsidó!"


Gondolom, egyike vagy azoknak a jobbikosoknak, akik minden adandó alkalommal tagadják, hogy szélsőségesek vagy rasszisták lennének :DDDDDD

2009. szept. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%

"Az utóbbi pár válaszolónak: most miért is kell zsidózni, meg jobbikosozni, meg mivan? Szerintem ez nagyon nem tartozik a tárgyhoz."


Nagyon is a tárgyhoz tartozik. Mert a nyelvtörvény nem más, mint a "Szlovákia a szlovákoké" jelszó átültetése a gyakorlatba. Ezért gondolom, magukba szállhatnának a "Magyarország a magyaroké"-zó idióták. Slota a szlovák Vona, az SNS a szlovák Jobbik. Érdekes, hogy a jobbikosok tapsikolnak Vonának, miközben Slotát persze utálják.


"Ne az legyen a lényeg már megint, hogy ki melyik partra áll, nyelvtörvény megítélése meg pláne ne függjön ettől..."


A nyelvtörvény politikai kérdés, ezért a politikai álláspontoktól nagyon is függ a megítélése. Ha a jobbikosok nem lennének olyan szégyentelenek és ostobák, hogy még maguknak is folyamatosan hazudnak, akkor vagy elismernék, hogy a nyelvtörvényt, ha szlovákok lennének, ők is támogatnák, vagy pedig a nyelvtörvény esetéből tanulva rájönnének, hogy a sovinizmusuk milyen veszélyes.

2009. szept. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!