Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik törvény melyik paragraf...

Melyik törvény melyik paragrafusában van az leírva, hogy az aláírás (pl. egy szerződés esetén) örökérvényű és megmásíthatatlan?

Figyelt kérdés
Ha egy szerződést (megállapodást stb.) aláírok, akkor az egy életre kötelez? Ha megtévesztve, vagy kellő ismeret hiányában írtam alá, akkor nem vonhatom vissza, nem másíthatom meg? (pl. a Balla-ügyben a gyilkos a vallomását visszavonhatta, és azt rendben találták. Az alaptörvényt már vagy 4-szer módosították, pedig azt szakértő jogászok írták! Akkor - én nem vagyok jogász - ha velem aláiratnak valamit, s később rájövök hogy hülyeség volt, mert bedőltem a dumának, akkor egy életre szivathatnak?

#jog #aláíráshoz fűződő kötelmek
2013. febr. 21. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy éven belül megtámadhatod a szerződést bíróság előtt. Egy éven túl akkor, ha sikeresen megmagyarázod, miért csak most. (www.drnagymatyas.hu)
2013. febr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Komplikato ***** válasza:
100%
Mondjuk szerződés esetén értelmes esetben benne van a szerződés szövegében ki mikor és miért állhat el tőle ...
2013. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Ptk. szabályozza, hogy mely esetekben semmis egy szerződés.


A vallomás nem szerződés.

A törvényeket, meg a kétharmad hozza.

Ez van.

2013. febr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Arra nem kaptam választ, hogy mely paragrafus biztosítja az aláírás jogerejét?

Ha vallomást, törvényt, rendeletet, szabályt lehet módosítani, a szerződést miért nem? (tudom hogy értetlenségnek hat ez így - de itt nem egyszerű kifejteni, pedig egy példával biztos jobban, érthetőbben meg tudnám fogalmazni)

2013. febr. 21. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!