Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem biztos, hogy jó kategóriáb...

Nem biztos, hogy jó kategóriába írom a kérdést. Internetes eladással kapcsolatban tudnátok segíteni? Jogi oldala, adó, stb.

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Régóta készítek egyedi, saját tervezésű ruhákat, melyeket most interneten szeretnék értékesíteni, egy olyan oldalon, ahol lehetőség van rendelésre készített árukat eladni. Nem magyar oldalról beszélek, szóval nem meska, stb.


Sokmindent olvastam már ebben a témában, de hogy őszinte legyek, nem értek a pénzügyekhez, adózáshoz, vállalkozáshoz, stb.


Érdekelne, hogy hogyan kivitelezhető ez. Hallottam azt is, hogy ehhez vállalkozást kell indítani, és ebben az esetben minden hónapban befizetni az tb-t, nyugdíjra valamennyit, stb.-t a minimálbérhez igazodoóan, akkor is, ha épp nincs bevételem (ha van, akkor pedig ennek függvényében). Ez mennyire igaz? Amennyiben főállásban szeretném ezt csinálni.


Volt, ahol azt írták, hogy csak valami 7-es adószámot kell ehhez kiváltani, és így lesz jogom számlát adni a termékeimről.


Olyat is olvastam, hogy ha mellette főállásban dolgozom, vagy diák vagyok, akkor nem kell semmit fizetnem a vállalkozásomért, csak az adót (szóval a tb, stb. be van fizetve ugye).


Hogy is van ez, valaki el tudná nekem magyarázni, úgy, hogy a hülye is megértse?

Egyszerűen: hogyan adhatom el a kézzel készített termékeimet rendelésre az interneten, kell-e hozzá vállalkozás vagy sem, mit kell fizetnem utána és milyen mértékben. Mindkét eset érdekelne, mellékesként és főállásként is.


Nagyon köszönöm, ha valaki erről fel tud világosítani!

U.i.: ha jobban illik más kategóriába, nyugodtan rakassátok át.



2013. febr. 21. 17:50
 1/2 anonim válasza:
Igen indíthatsz vállalkozást, és akkor népszerű is lehetsz a ruhakölteményekkel csak elég bonyolult vállalkozást indítani és nem is olcsó mulatság. Vagy egyszerűbb módja is van: felrakod fix áras termeként amennyit gondolsz értük a vaterára vagy grandora, vagy az aprodra és ha van rá érdeklődő már értékesíteni is tudod a ruhákat.
2013. febr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezzel a megoldással sajnos az a probléma, hogy kifejezetten méretre készített ruhákat szeretnék árulni, mivel egyrészt nem olcsók, másrészt egyediek, amiket készítek (főleg alkalmi), így szerintem elvárható, hogy pontosan passzoljon. Sajnos előre, konfekcióméretre készített termékekként kétlem, hogy lenne keresletem, hiszen pont az adja a különlegességét, hogy a díszítés, anyag, méret mind egyedileg választható.
2013. febr. 25. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!