Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Drogozás miatt kihallgatásom...

Drogozás miatt kihallgatásom lesz a közeljövőben és nem akarok senkit köpni hogy kitől szereztem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
fontos!
2013. febr. 21. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi itt a kérdés? ha nem akarsz köpni, majd nyelsz. a börtönben.
2013. febr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Drogozás miatt ne itt,az ombucmannál jelentkezz.Reményeim szerint hiú reményeket téplálsz. Inkább idd magad májbeteggé.
2013. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
egy-két alkalommal fogyasztottam...az a kérdés hogy van valami ötletetek hogy ne köpjek senkit..nem akarok még nagyobb balhét...valami jó sztori hol szereztem?
2013. febr. 21. 18:23
 4/12 anonim ***** válasza:
Akor tagadj mindet és huzd az időt a vérvételel ugy 3-4 hónapig akor már nem mutatható ki . Hogyis buktáll le?
2013. febr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 ConnectCare ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ha terheltként hallgatnak ki, akkor a büntetőeljárásról szóló tv. (Be.) szerint nem vagy köteles vallomást tenni, akár teljes csöndben is maradhatsz végig.


Ha tanúként hallgatnak ki, akkor tanúzási kötelezettséged van, köteles vagy vallomást tenni. Ez alól csak az kivétel, ha a vallomással magadat vagy valamely hozzátartozódat vádolnád bűncselekmény elkövetésével. Ha viszont kiderül, hogy kamuztál, hamis tanúzást követsz el, ami a Büntető Törvénykönyv 238. § akár 5 éves szabadságvesztéssel is szankcionál.

2013. febr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 ConnectCare ***** válasza:
lehet, hogy nem írtam elég egyértelműen. Tanúként hivatkozhatsz arra, hogy azért nem mondod meg, hogy kitől szerezted, mert ha megmondanád, azzal családtagodat (pl. az öcséd, de ezt értelemszerűen nem kell megmondani, hogy kit) vádolnád. Ezzel elméletileg megúszod ezt a problémád, más kérdés, hogy ezzel de facto azt jelented ki, hogy a családodban valaki gázos és ha kiderül, hogy kamuztál, akkor még le is csukhatnak érte.
2013. febr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a segítséget! amúgy úgy buktam le hogy 1 másik ügy miatt volt kihallgatásom és véletlen szerű drogtesztet csináltak és kimutatta..utána volt házkutatás stb..
2013. febr. 21. 20:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Ismeretlenekkel szívtál valami buliban, ennyi.
2013. febr. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ja gondoltam arra csak az a gáz hogy házkutatáson találtak 1-2 üres zacsit...
2013. febr. 22. 16:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Jogod van halgatni. Ha nem tudnak ősze kőtni a terjesztővel akor nem tudnak bünpártolásért felelőségre voni mert nem tudják bizonyitani hogy kitől veted .
2013. febr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!