Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kerek egy éve lefogtak a...

Korrupt Jagelló kérdése:

Kerek egy éve lefogtak a "rend őrei" autóvezetés közben füvet szívtam . Milessz? Továbbá --->

Figyelt kérdés
kábítószerrel való visszaélés bűntettét ejtették mert elvégeztem egy féléves drogelterelést. A bódult állapotban történő vezetés bűntettét átadták az ügyészségnek de semmi nem történik. Mi lessz a jogsimmal? Pénzbirság lessz? Valaki segítsen

2013. febr. 25. 16:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs más hasonló priuszod (drog ill közlekedési bűnügy), akkor valószínű jogsi elvétel félévre, meg egy-két százezer pénzbírság. De nem vagyok se bíró, se ügyész, se pedig a pontos részleteket nem ismerem, csupán volt már pár ilyen üggyel dolgom a munkám miatt, ezért ez alapján válaszoltam. Remélem tanultál belőle!
2013. febr. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
holnap lessz egy éve hogy elvették a jogosítványt de papirt csak arrol kaptam kb 10hónapja hogy elvették de hogy mennyi időre azt nem irták. köszi hogy segítettél és igen tanultam belőle
2013. febr. 25. 19:10
 3/16 anonim ***** válasza:
30%
Hát nem azért, de megérdemled a büntetés. Irtó veszélyes volt, amit csináltál.
2013. febr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
Jó hogy nem én vagyok a bíróság, mert gyilkossági kísérletért csuknálak le évekre. Sok ártatlan ember hal meg évente ilyenek miatt. :(
2013. febr. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 an00nym ***** válasza:
67%

nem akartam hozzászólni mert nem tudom a választ

de ez stigmatizáció rettentően irritál,

kedves utolsó! esetleg a kedves előtted szóló


mondjatok már valami konkrét példát, de fűvel!


sokkal kissebb bármilyen kockázata mint az alkoholnak, ilyen téren IS, viszont fogadok hogy ültetek már úgy volánhoz hogy volt bennetek egy pohár sör


várom a linkeket!

2013. febr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Természetesen semmivel sem jobb az, aki részegen vezet annál, mint aki bódult állapotban vezet, legyen az fűtől, tabitól, vagy bármi mástól. Viszont a kábítószer büntetendő és pont. Úgyhogy kedves utolsó, ha nyavalyogni akarsz, vagy kampányolni a fű mellett, akkor várnak Téged a Kendermag Egyedületnél és társainál, de ne itt terjeszd a túlzott liberális nézeteidet, mert a kérdező sem erre volt kíváncsi, ahogy a válaszadók sem. Mindannyiunk szerencséjére nem történt baleset a fenti esetben és a kérdező elmondása szerint tanult az esetből, reméljük ez így is lesz és pont. Kár tovább vitatkozni a fűről, mert most nem azon van a hangsúly. Nyilván nem válik tőle senki sem terroristává, de akkor is tilos és kész, ezen mit nem lehet megérteni? Persze az alkeszok, vagy ittas vezetők sem jobbak egy fokkal sem, mielőtt bárki félreértene.
2013. febr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 an00nym ***** válasza:
46%

igazad van,

ennek ellenére nem én vagyok túlzottan liberális hanem a magyar drogpolitika visszamaradott(vagy visszatartott)


nézz utána az elmúlt 10év drogpolitikai intézkedéseinek Európában és Amerikában :) én már jó ideje figyelemmel követem


érdekes módon az orvosi marihuána összesen 19 államban engedélyezett, ebből a legtöbb helyen már rekreációs célra is, illetve Coloradoban, Washingtonban teljesen legális, az alkoholhoz hasonlóan szabályozzák


Európában megvan a módja a dekriminalizált fogyasztásnak(nem akarom részletezni, van ahol simán elnézik, van ahol sok papírmunka kell hozzá, de megoldható)

Ausztriában, Hollandiában, Csehországban, Franciaországban, Németországban, Nagy-Britanniában, Svájcban, Portugáliában, Spanyolországban


készül a szabályozás Lengyelországban is


talán ebben is példát vehetnénk a fejlettebb országoktól, főleg amíg megvan a piaci rés...

2013. febr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ettől még nem javallott befüvezve autót vezetni. Ahogy az ALKOHOLOS ITALOKKAL (elvégre csak nem vedelenek túl sokan metil alkoholt) szemben is zéró tolerancia van.
2013. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
Aki lepontozott annak van egyáltalán fogalma arról, hogy a fű milyen hatást gyakorol az emberre? Mert akinek gőze sincs róla, az jobb ha nem irkál hülyeségeket. Pontosan tudom, milyen kábult állapotban kerülnek az emberek ettől a cucctól. Szóval jogosan írom, hogy vezetés közben nem kéne. Igazából egy pohár sör kevésbé veszélyes, mint egy csikk marihuána.
2013. febr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 an00nym ***** válasza:

én az utánad lévőt pontoztam le, ennek ellenére ha mégis rám utaltál akkor visszautasítom a feltevést...

teljesen biztosra veszem hogy jobban értek hozzá bármilyen szempontból mint itt a fórumon bárki, ha nem így lenne már észrevettem volna, veled ellentétben ezt nem egoizmusból hanem valóban jogosan írom


elnézést az OFFért

2013. febr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!