Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány év után évül el a körözés?

Hány év után évül el a körözés?

Figyelt kérdés
Pld, tegyük fel ha valakit várhatóan 2-3 évre itélnének el, de a tárgyaláson nem jelenik meg, és sikerül évekig bújkálnia, akkor hány év után évülne el a körözés?

2013. febr. 25. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Az nem évül el!
2013. febr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Körözés nem évül el, maximum visszavonják.
2013. febr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A bűncselekmény fog elévülni, talán 20 év múlva, vagy nem tudom pontosan, de sokára.
2013. febr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2013. febr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A bűncselekmény sem évül el, ha foglalkoznak vele!
2013. febr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor évül el a bcs, ha a büntetési tétel legfelső fokát eléri és nincs felelősségre vonva az elkövető. Pl. egy egyszerűbb megítélésű lopás 3 év. De ez akkor igaz, ha a nyomozás során lép meg. Ha már el van ítélve, akkor nem tudom. Szerintem ott is ennyi.
2013. febr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tehát van egy bcs., aminek mondjuk max 3 év a büntetési tétele. Elkövette pl. 2000. év jan. 01-én. Innen ketyeg az elévülés ideje. De ezt félbeszakítja, ha van feljelentés nyomozás mindaddig, még le nem zárják. Tehát ha az elkövetés napján már van nyomozás, akkor az óra megáll. Tart mondjuk 1 évig a nyomozás,azután valami oknál fogva lezárják - felfüggesztik-. Ilyen eset ha a gyanúsított elrejtőzött. A felfüggesztés napjától ketyeg tovább az óra. Tehát innen 3 évig kell még bujkálnia, hogy megússza!
2013. febr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

20 évig foglalkoznának egy bűncselekménnyel?Ugyan már!Egy idő után lezárják úgy,hogy ismeretlen tettes, aztán ha lesz tanú vagy bizonyíték vagy bármi előrehaladás akkor előveszik.De egy idő után elévül, úgy mint a taxis gyilkosság is elévült.

Tehát a bűncselekmény egy idő után elévül.

2013. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te elkövettél valamit az tuti
2013. febr. 28. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!