Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérlő vagyok és a Tulajdonos...

Albérlő vagyok és a Tulajdonos ki akar tenni. Megteheti?

Figyelt kérdés
A februári hónap nincs kifizetve és a márciusit 10.-én kell fizetni, különben felbontja a szerződést. Mi erre a törvény ?

2013. febr. 25. 22:21
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
65%
ha közjegyző előtt szerződtetek akkor kirakhat, ha nem, akkor nem. sajnos téged véd a törvény :) Nem ellened beszélek, csak értelmetlen, hogy valaki nem tud
2013. febr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
70%

(ez sz*r elküldte mielőtt akartam volna)


szóval annyit akartam még hogy érthetetlen hogy azt védi a törvény aki nem tud/akar fizetni más tulajdonának bérléséért. Nyilván kell némi rugalmasság a főbérlő részéről, de hosszú távon nem korrekt ingyen lakni másnál.

2013. febr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
29%
és miért nincs kifizetve?
2013. febr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
86%

Van szerződésed, ha nincs simán zárcsere kiteszi a ruháidat a lakás elé aztán bizonyíts, hogy ott éltél.

Ha van szerződésed akkor nehezebb, de feljelent és bírósági eljárás után rakhat csak ki. Bár attól is függ mi van a szerződésben. Ja és mivel te leszel a vesztes fél, nem csak a tartozásokat hanem az eljárási költséget is neked kell fizetned.

2013. febr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
84%

Ne hogy már neked álljon feljebb, fizessél és nincs probléma.

Ha te szeged meg szándékosan előre tudva a szerződést akkor ne azon járjon már az agyad hogy kerülheted ki.

Úgy utálom az ilyen embereket ezért nehéz dolog mostanság kiadónak lenni mert annyi a sz@r ember és a törvény még nekik kedvez ráadásul.

Manapság pofátlannak kell lenni szelekciónál hogy kit engedsz be a lakásba, én már simán rákérdezek hogy mennyit keres, hol dolgozik, milyen végzettsége van, mik a tervei a jövőben, rokonait hol tudom elérni.

Muszáj mert eszem megáll amikor olyat hallok hogy még a bérlőnek áll feljebb akkor is ha össze szarja a házat, és még ő mellé áll a törvény ha a kiadó ugyan ilyen stílusban fogja és kib@ssza az utcára mint macskát szarni.

Meg kell mondani még az elején hogy van X nap halasztási ideje, meg hogy ezt hányszor játszhatja el, aztán kalap kabát ha mégsem tudja tartani, akkor menjen ahol eltűrik hogy ingyen éljen meg átverje az embert.

Arról nem is beszélve hogy ezek az emberek általában tartozást meg kárt hagynak maguk után.

2013. febr. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
3%
Nem lehet ilyen hidegbe kitenni senkit. Véd a törvény, még ha nem is fizet érte ! Mond meg a tulajnak, ha nagyon erősködik, hogy kigyújtod a kecót ha kitesz. A lóvét majd megszerzed.
2013. febr. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
90%

Nem javaslom hogy ilyet mondjon mert ha olyan a fazon akkor fogja leüti, és kirakja a francba.

Bejelentést tesz a rendőrségen hogy ha tűz vagy bármilyen kár fogja érni az ingatlant akkor ezt az embert keressék, mert megfenyegette.

Az ilyen emberek mint az utolsó, akinek semmije sincs az életben, lenne a legjobban felháborodva ha valaki ingyen akarna élni a keményen megdolgozott lakásában, és még meg is fenyegetné ha ellenkezik.

Mit képzelnek emberek, semmid sincs egy nulla vagy, odamész ingyen lakni más lakásába amiért más nem volt rest egy életen át dolgozni, míg te mint egy lusta here még megfenyegeted hogy mi az hogy nem lakhatsz ingyen.

Mint a cigányok.

Az ilyen emberek ne csodálkozzanak ha egy tökösebb tulaj jól megagyalja őket, és kikötnek a híd alatt.

Inkább örülnöd kéne hogy van hol laknod, nem harapunk bele abba a kézbe amelyik etet, vagy viseld a jogos következményeit.

Mikor tanulják már meg az emberek a normális együttélést?

2013. febr. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
6%
Mond meg neki, hogy feldobod a NAV-nál, mint adócsalót mert nem legális az albérleti szerződés.
2013. febr. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
5%
Amúgy ha nem tudja fizetni az albérletet, előbb utóbb megy az utcára. Én ilyenkor öngyi lennék, persze a lakással együtt és magamragyújtanám, de sztem ezt te ne tedd, mert bűn más lakását felgyújtani és a túlvilágon nem lesz jó
2013. febr. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

A törvény itt van:


[link]


A szerződést rendkívüli felmondással 8 napos határidővel megszüntetheti, neked pedig ki kell költöznöd legkésőbb a szerződés megszűnésekor. Ha nem teszed, törvényes végrehajtás keretében eltávolíttathat a lakásból (ő maga nem tehet ki erőszakkal). A kiköltözésedig esedékes összes lakbérrel, közüzemi díjakkal, és a végrehajtás esetleges költségével tartozni fogsz neki, ami peres eljárás keretében behajtható rajtad.

2013. febr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!