Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon egy erőszaktevő...

Magyarországon egy erőszaktevő perelhet gyerektartásért?

Figyelt kérdés
Teszem azt, egy férfi megerőszakol egy nőt, a nő terhes lesz, gyereket szül, az erőszaktevő perelhet, hogy nála legyen a gyerek? Nem tudom, jogilag hogy van ez nálunk. Amerikában tudom, hogy 31 államban megengedett.
2013. febr. 27. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, mivel az erőszakért elvileg ülnie kéne, azalatt biztos hogy nem.

Utána meg..... börtönviselt, erőszakos cselekményért ült, nem hiszem hogy odaítélnék a gyereket, ha az anyánál amúgy megfelelőek a körülmények.


Bár én ilyen eset után önként dobnám utána a kölköt, tudom, hogy az ártatlan és nem tehet róla, de akkor sem bírnám elviselni, hogy az arcára nézve az apját lássam. Ha lenne, egy egyéjszakás alkalmi kapcsolat váratlan "gyümölcsét" is bevállalnám, szeretgetném, de egy nemi erőszakból fogant gyereket szerintem el sem tudnám viselni 9 hónapig, ahogy mocorog és rugdos bennem.

2013. febr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Gondolom, perelhet. Nem hiszem, hogy bármelyik bíróság oda is ítélné. Sőt szerintem az anyának nagyobb esélye van arra, hogy a felügyeleti jogot-láthatást is megtagadják tőle.
2013. febr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy perelhet mivel elég valószínűtlen, hogy apasági nyilatkozatot tett. Már a magyar bíróságon csak akkor ítélik az apának a gyereket, ha az anya sorozat gyilkos vagy lemond róluk.
2013. febr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. márc. 1. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!