Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tulajdonképpen ma Magyarország...

EagleHUN kérdése:

Tulajdonképpen ma Magyarországon bárkinek a fényképét ki lehet plakátolni és aláírni azt amit csak akarunk, nem ütközik semmilyen személyiségi jogba, rágalmazásba?

Figyelt kérdés

Mindkét oldal(Bal/Jobb) ezt csinálja jelenleg.

Ezt így itt bárki megteheti? Tehát én is kitehetem egy "ellenségem" fényképét aláírva mondjuk hogy "disznó".

Ez nem ütközik semmilyen személyiségi jogba? Nem perelhetik ezek a politikai vezetők egymást mondjuk rágalmazásért?

Jó védi őket a mentelmi jog, de az csak személyekre vonatkozik, a pártjaikra nem és ez a pártok kampánya. Szerintem túl messzire mentek egymás ócsárlásában, ideje lenne rendet tenni.

Csak engem zavar?



2013. febr. 21. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Lehet a Fidesz vezeti az országot de még mindig igen sok mindent a baloldal befolyása alatt van.
2013. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Ha a személyi jogokat nem is de a jó ízlést mindenképpen sérti amikor mindenhol matolcsy kancsal feje bámul rám.
2013. febr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
14%
Orbánt,Matolcsyt sérthetik,a magyar nem felejt,és tudja ,hogy a szoclib magyarellenes,hazaellenes és haspárti.Semmi patriótizmust nem várnak tőlük a híveik se, csak pénzt,útlevelet,visszajutást itthonra.Utóbbit megtagadnám,mint a vöcsök.
2013. febr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Van egy óriási különbség a te ellenséged s kérdésedben szereplő emberek között. Ők közszereplők akiknek ezt viselniük kell a bíróság szerint is. A te ellenséged gondolom én nem közszereplő így tehát nem plakátolhatod ki.
2013. febr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Politikában jóval megengedőbb a törvény, mivel ott egymás ellen küzdenek a szereplők. Persze rágalmazni, jó ízlést sérteni nekik sem lehet, csak a másik terveit, kormányzását szidni, kifigurázni.


Sima közszereplők is perelhetnének, ha csak úgy kiplakátolnád a várost a képükkel, meg pl. adócsaló, házasságszédelgő feliratokkal.

2013. febr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!