Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miképp lehetséges,10 éve...

Terkovics jános kérdése:

Miképp lehetséges,10 éve tudják a bíróságok hogy a bankok becsapták a devizahiteleseket 2013 sikerült bizonyítani ezt a mocskosságot, de eddig is több mint 870 ember lett öngyilkos a bírákat nem lehet felelősségre vonni?

Figyelt kérdés
Hogy van hogy a banki követelést 2x hajtják be és a magyar ember nem kap igazságot bárhova is fordul nem hogy vissza kapná a jogosulatlanul behajtott összeget de még a bírósági kltsg is neki kell kifizetni ugyanis a banknak JOGA a magyar embernek igazsága vagyon.A bíróságok jogot alkalmaznak az igazság helyett!!!!!!!

2013. febr. 28. 13:17
1 2
 1/20 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Milyen bírákat nem vontak felelősségre? És mivel csapott be téged a bank?
2013. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Jogod volt elkerülni is a devizahitelt. Jogod volt nem saját házba/lakásba költözni. Ha a bíróság 10 éve tudta, az emberek 10 éve tudták, hogy a bankok átb*sszák őket, akkor minek vettek fel hiteleket még 8 éve is?
2013. febr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Vadkan01 ***** válasza:
33%
A bankok nem törődnek sem az emberrel, sem azzal, hogy összeomlik az állam csak magukkal, néhány fejest könnyen lefizetnek és folytatódik a buli.
2013. febr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Elkeserítelek: nem sikerült bizonyítani. És tudod miért? Végy elő korabeli fényképeket, látni fogod az állami reklámokat a devizahitelre. Látni fogod a pártokét is. A Fideszét is. Tudod, miért nehéz? Ha én is dobáltalak sárral, nehéz nekem bizonyítani, hogy tisztán magadtól lettél sáros.

Olyan ez, mint a Malév csőd. Egy héttel előtte még biztatták (állam és vállalat karöltve) az embereket az elővételre. Sokkal kisebb összegekről van szó, de sokkal plasztikusabb a csalás. Mégis csak kevés esetben fizetnek.

Így van ez, ha vádló és vádlott egyaránt ludas a tönkretételben.

2013. febr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

A bankok nem csaptak be senkit. Devizahitelt felvenni az olyan, mint Las Vegasban feltenni egy nagy csomó pénzt a rulettre. Ha vesztesz, ott sem perelheted be a kaszinót!

Ezzel persze nem a bankokat akarom védeni, mert az egész bank biznisz arra épül, hogy a hiszékeny embereket kifosszák.

2013. febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Igen, a bíróságot jogot alkalmaznak. Szerencsére. Az, ha rossz is, de előre le van írva, mindenki ismerheti, nehéz kibújni alóla. Az igazság kié? A tiéd? Nem, az enyém! Vagy mégse? Talán az övé? Mind más. Ki választja ki az egyiket? Megmondom: a hatalom. Mindig a magáét, sosem a tiédet. Ezért nem lenne jó ha a bírák az igazságot alkalmaznák a jog helyett.
2013. febr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
24%
De bizony a bankok becsaptak. Azzal, hogy ők ismerik a pénzmozgási törvényeket, mert ez a szakmájuk. És jók benne. Ők tudták, hogy a valutaárak nem felelnek meg a gazdasági helyzetnek. Sok cikk is megjelent erről, de az olyan rosszul hangzik, ha nem muszáj, nem hisszük el. Ők tudták, hogy azok az árak egészen biztosan nem lesznek érvényben a futamidő végéig. Tudták, hogy jelentősen emelkedni fognak az árak. Menj be egy bankba. Az asztalon: az Ön tanácsadója - fordulj hozzá bizalommal. Te nem vagy pénzügyi szakember, csak szükséged van rá. Fordultál bizalommal. Kaptál tanácsot és devizát, meg olyan feltételeket, amit nem is értettél. Az esetleges változások a hitelest érintik - magyarul: mindenét ő fizet, nem megosztják a károkat. Mert ők tudták, hogy lesznek, nem is kicsik. Mi ez, ha nem csalás?
2013. febr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ők tudták, hogy azok az árak egészen biztosan nem lesznek érvényben a futamidő végéig"


Nem, nem tudták. A gazdasági válságot ők sem látták előre. Én vettem fel személyi hitelt abban az időben. Világosan elmondta az ügyintézű, hogy a valuta alapú olcsóbb, de árfolyamváltozás esetén a kockázatot én vállalom. Igaz, azt is mondta, hogy kicsi az esélye a nagymértékű változásnak, mert ahhoz komoly nemzetközi események kellenek. Mérlegeltem, forint alapút választottam. Az események meg bekövetkeztek. De hidd el, ha előre tudták volna, akkor nem lett volna az összes vezető polikus tele deviza alapú hitelekkel. Csak meg kell nézni az akkori vagyonnyilatkozatokat.

2013. febr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Az egész "gonosz Bankok és a CHF hitel" mesében van az az apró, icipici pont, amiről mindenki igyekszik kussolni, hogy a forint hitelesek a CHF beomlás után IS sokkal többet fizettek. De őket még sem akarta senki megmenteni, ugye. Akkor a 20 forintos kérdés most rosszabbul jártak az egész balhét tekintve is vagy se?


Mondjuk nemrég volt egy érdekes boncolgatós cikk róla, miként mehetett fel a CHF hiteles törlesztője a két és fél-háromszorosára és az elég érdekes válasz az volt, hogy SEHOGY.

Csak annak lehetett ilyen aki ügyesen "könnyített" fizetési rész kért az első 1-2 évre, ami ugye azt jelenti, hogy X év múlva felmegy a duplájára a törlesztője.

2013. febr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

OFF:

Szeretem a politikát, és ezt a rovatot.

Néhány apró plusz információ, és ellenkező színben tűnik fel ugyanaz a tény.

2013. febr. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!