Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen emberségesek a bírók a...

Ilyen emberségesek a bírók a normális vádlottakkal, vagy nem mindegyik csak nekem volt szerencsém mindig rendes bírókhoz?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy én már háromszor voltam büntetve lopás,csalás ilyenek miatt,de még börtönben nem voltam hála istennek.

Az első esetben pénzbüntetést szabtak ki,a második ügyemben szintén pénzbüntetést,és harmadszor is pénzbüntetésre ítélt a bíróság.

Most egy negyedik lopási ügyben a minap hozott ítéletet ismét a bíró,mert tavaly loptam megint.És én azt hittem,hogy mostmár vagy felfüggesztett lesz,vagy elzárás,mert biztos mostmár súlyosabb büntetést kapok tekintettel a büntetett előéletre.

Mikor a bíró kimondta az ítéletet ,hogy 12 ezer ft pénzbüntetésre ítél a bíróság akkor megörültem,hogy most sem kaptam börtönbüntetést,hanem negyedgyére is pénzbüntetést.

Elgondolkodtam,hogy hmm... vajon miért mindig pénzbüntetést kapok?,nem elzárást pedig visszaeső vagyok

(Jelzem,nem azért kérdezem,mert oda szeretnék jutni,mert nem és nagyon megnyugodtam mikor pénzbüntetésre ítéltek,egy kő esett le a szívemről)

Hanem azért kérdezem,mert a visszaesőket akinek priusza van már inkább elzárásra ítélik mindig azt hallom és engem negyedgyére sem.

Vajon azért mert a bíróban is van emberség és látja,hogy jó megjelenésű tiszta ápolt ember vagyok és nagyon megbántam,meg mivel én egy anyámasszonykatonája vagyok látja,hogy milyen gyengelelkű lehetek és gondolja nem teszem a börtönbe,mert ott nem bírná ki mert széterőszakolnák szegényt hanem adok pénzbüntetést neki.

Szóval a bíró is sajnál?

Nagyon megbántam mindent és mostmár óvakodok a bűntől de tényleg.

Ilyen rendesek a bírók is?



2013. febr. 28. 20:56
 1/9 intrepid ***** válasza:
Mit loptál? Kiflit a Tescoból?
2013. febr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Na, ebből látszik, hogy mennyire téves a származás alapján ítélni... Magad mondod, hogy visszaeső tolvaj vagy, szerinted érdekel bárkit, hogy magyarként teszed ezt, vagy milyen bőrszínnel?? Undorító, és kész.


Az, hogy a bíró "rendes", annyiban nyilvánul meg, hogy normálisan beszél veled.

Az ítélet nem a rendességen múlik, hanem a törvényeken. Nyilván megvan az oka, hogy miért ez lett, pl. fiatalkorú vagy (vagy legalábbis voltál még anno, mikor az elsők voltak), kis súlyú (esetleg szabálysértési szintű még csak), van enyhítő körülmény... mit tudom én, akármi lehet, látatlanban nem megoldható. De biztos lehetsz benne, hogy ez nem rendességen múlik, és abban is biztos lehetsz, hogy ha így folytatod, kerülsz te majd még börtönbe!

2013. febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Barna bőrű cigány vagy fehércigány, egyre megy, egyik sem jobb a másiknál.

A bíró nem az érzelmei alapján dönt, hanem törvények alapján, és a körülmények figyelembe vételével. Neki mindegy, hogy ki vagy te, vagy hogy nézel ki.

2013. febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Addig jár a köcsög a kútra még meg nem b@sz@k.
2013. febr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mit loptál?
2013. febr. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
egy laptopot
2013. febr. 28. 22:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nagy mázlid van az egyszer biztos! De csak nem bántásból, de ha rajtam múlna egy hónap letöltendőt kapnál, hogy tudd meg mi vár rád, ha nem változol! Mire jó ez? Megéri? Szerintem nem! Dolgozz meg érte!!!
2013. febr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igazad van.

Ment a zöld kéz.

2013. márc. 1. 15:52
 9/9 anonim válasza:
aki engem büntetett meg piti szabálysértés miatt, hogy védja a pénzügyőröket akik ellopták az árú javát- csalt és hazudott- rám pedig mert észrevételeztem a szabálytalanságokat a legsúlyosabban ítélt. ilyen bírók dolgoznak pl a II. kerületben. ez egy nagy csalódás volt.
2013. jún. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!