Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gondokság alá helyezés-gondok...

Gondokság alá helyezés-gondok ki lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Édesapám 17 évvel ezelőtt újra házasodott,sajnos 3 éve meghalt.Nevelőanyámmal nagyon jó a kapcsolatom,mióta apu meghalt jóformán mindenben én segítem(háztartás,orvos,ügyek intézése).Sajnos kórházba került emellett az elmúlt pár hónapban leépült,demens lett az állapota.Megindítottuk a gondokság alá helyezést tavaly ősszel,azóta semmilyen értesítést nem kaptunk.

Időközben megjelent a 7-8 éve nem látott édes gyermeke..Ő is a gyámja szeretne lenni.Sajnos,nincsen kétségem,hogy a vagyoni dolgokért jelent meg..10 éve is egy lakásvásárlás útján rendesen átrázta őket,jelenleg sem érdekelni a nevelőanyám állapota,viszont szóltak a postán,hogy fel akarta venni a nyugdíját stb.


Attól tartok hiába én segítem-ápolom évek óta,az édes gyermeknek elsőbbsége lesz..

Úgy olvastam,hogy abban az esetben,ha gondok lesz,akkor is évente el kell számolni a vagyoni dolgokkal,de vajon ki nézi ezt?Mennyire veszik komolyan?Ilyen-olyan indokokkal,számlákkal alátámasztja és annyi...

Egy 50nm-es öröklakásról,nyugdíjról beszélünk,nem tízmilliókról,de csak a havi gyógyszerkiadás megközelíti a 40 e ft-ot így rendesen tartok ettől..

Járt már valaki így?Mit lehet tenni?



2013. márc. 4. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Meg szeretném kérdezni, hogy hogy áll az ügy. Született már ítélet? Ha a bíróság gondnokság alá helyezte, a gyámhivatal kit rendelt ki gondnoknak?

2013. szept. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jelenleg se tart még az ügy sehol..Semmilyen hivatalos értesítést nem kaptunk,semmilyen szervtől.
2013. szept. 25. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!