Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdemes a PSZÁF-hoz fordulni,...

Érdemes a PSZÁF-hoz fordulni, vagy egyenesen az érintett Banknál verjem ki a balhét?

Figyelt kérdés

Bár tudom,hogy nem ebbe a kategóriában van a legjobb helye ennek a kérdésnek,de valamilyen szinten jogügyi a dolog.

Tehát:az OTP Banknál volt egy 500 ezer forintos hitelem,aminek a felét vissza fizettem amikor a munkahelyemen baleset ért,így nem tudtam tovább dolgozni.Elkezdtem akadozni a törlesztővel,amikor is az OTP a szerződést felmondta,és átadta a követelést az OTP Faktoringnak.Persze ők a tőkeösszeget jól megspékelve mindenféle kamatokkal kérték a tartozást.Amikor megkaptam a munkahelyemtől a kártéritést az egész tartozásomat lerendeztem,közel 900.000 Ft ot(ennyi lett belőle)A befizetett összegről semmiféle elszámolást nem kaptam,csak egy igazolást,hogy nem tartozom.Teltek az évek,és tavaly eszembe jutott amíg nem megyek ki az öt évből jogom van elszámoltatni a Faktoringot.Két hónap várakozás után megkaptam az iratokat,és benne egy egyenleg közlőt ami a befizetéseimet igazolja még az OTP Bank felé.Oda vissza számoltam,és csak nem stimmelt egy törlesztő részlet bizonylat.Nincs az egyenleg közlőn,de nekem viszont meg van a bevételi pénztár bizonylat,hogy befizettem.Írtam nekik egy levelet most január végén,hogy igazolni tudom(igazoltam is)hogy kétszer fizettem ki azt az egy törlesztő részletet.Egyszer az OTP-nek 2002 ben,és egyszer a Faktoringnak amikor lerendeztem az egész tartozást.Hogy miért kétszer??Mert ennyivel több volt a tőke összegem,amit az OTP Bank eladott nekik,ők meg ennyivel többet követeltek rajtam kamatos kamatokkal,és mindenféle késedelmi díjakkal.Nos,én ezt az összeget ugyanilyen kamatokkal számítva kértem vissza.Azóta megy a sza@ tologatás egymásra.Az OTP Bank mutogat a Faktoringra,és fordítva.De a pénzt nem akarják vissza adni,ami a számításaim szerint úgy 70.000 Ft lenne.Állatira elegem van a semmit mondó válasz levelekből,aminek értelmezése szerint egyik sem hibás...


2013. márc. 7. 23:12
 1/3 szántóvető ***** válasza:
Egyértelműen PSZÁF,külddl el az összes dokumentáció és bizonylat fénymásolatát,és ők kivizsgálják és adnak egy állásfoglalást.
2013. márc. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bár nem tartozik szorosan a kérdéshez, de hadd írjam itt le, hogy OTP-vel ne nagyon álljatok szóba, mert ott olyan ügyfél még nem volt akinek ne tűnt volna el pénze. Nem állítom, hogy szándékosan károsítják meg az embereket, ga valahogy rendszeresen elkönyvelődik egykét tétel és aztán csak hosszas és körülményes reklamálás útján lehet visszaszerezni.
2013. márc. 8. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi...nem csak az OTP-vel hanem az összes többivel sem szabad szóba álli.Tapasztalat hegyek !!


Ma beszéltem a PSZÁF-al,a Faktoringnak kötelező vissza adni,mivel velük számoltam el 2007-ben.Az OTP-vel (hál'istennek)AKKOR MÁR SEMMIFÉLE ÜGYFÉLKAPCSOLATBAN nem voltam,így rajtuk ezt követelni nem lehet.

2013. márc. 8. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!