Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zaklatásért kérhetnek tőlem...

Zaklatásért kérhetnek tőlem kártérítést ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A zaklatás elévülési ideje tudtommal 3év.

3éve (2010ápr) tettem olyat amit nem kellett volna (abba,h ugyanolyan dolgot ők is megtettek velem előtte és utána is, most nem megyek bele.ők tagadnak mindent)


2010 óta már nem nagyon tartom velük a kapcsolatot

- 2010-nov. küldtem egy neki egy (kedves) mmst, felhívott dec-ben, és azt mondta örült h hallotta a hangomat

-2011-ben is küldtem neki 2kedves mmst, csak annyit írt h ???

vmint egy ajándék szívet a postaládájába - ez zaklatásnak minősül? A zenekaruk szimpatizánsa voltam (vagyok). Ha igen, hivatkozhatok arra, hogy súlyos depressziós voltam 2011-ben, (pl. A foglalkoztatás-egészségügyi vizsgálatról is küldtek egyből pszichiáterhez)

- 2011 végén a másikuknak egy szilveszteri mmst jókívánságokkal.

- 2012máj.-ban a névnapomon megcsörgettem és nagyon örültem,h írt,és hívni is akart, de én nem mertem felvenni.

régebben is sokszor csörgettem, de rejtett számról, és azt írta régebben,h "engem nem zavar,h csörgetsz, de sztem keress fel egy dokit, mert igencsak vannak problémáid"

- 2012-ben írtam neki emailt, h ő írt-e nekem gyakorikerdeseken

(mert kiírtam itt 1 kérdést, h mindig célozgatnak rám, és írtak is mind a ketten. Korábban én csak a zenekarral kapcs beszélgettem velük, személyes dolgaimról csak itt írtam@


- 2012végén a másikuknak is írtam, h ő írt-e nekem itt

- 2012 szilveszterén a másik fel akart hívni 2x miután írtam róluk rejtetten megfogalmazva 2 kommentet este ill.másnap délelőtt


kérdésem, h a zaklatás tényállása fenn áll-e akkor is, ha erre nem hívják fel egyértelműen a figyelmét, csak érzékeltetik,h lenézik, nem kedvelik már


- meddig kérhető kártérítés és visszamenően meddig?

Kerülhetek bajba a 3évvel ezelőtt történt dolog miatt?

Csak olyan írjon aki ért hozzá



2013. márc. 9. 08:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


A zaklatás akkor áll fenn, ha:

176/A. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Valóban három év alatt évül el.

Mivel nem írod, mit csináltál három éve, ezért képtelenség megítélni, hogy zaklatás-e. Amit azóta tettél, az aligha, főleg ha nem jelezték, hogy ne tedd többé.


És nehogy megint paranoiás légy, mert tényleg gőzöm nincs ki vagy.

2013. márc. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!