Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha interneten össze szedegetek...

Ha interneten össze szedegetek a googel-képkereső segítségével különböző fotókat, melyeknek nem tudom az eredetét, és hogy ki a tulajdonosa, és feltöltöm mondjuk facebookra, akkor megsértem a szerzői jogot?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Van rá esély.

A Gulgi képkereső figyelmeztet is, hogy a képek szerzői jogi védelmet élvezhetnek.

2013. márc. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy te a google-n keresztül szerzed meg a képeket, nem befolyásolja azt, hogy te más képét használod. Szóval igen, megsérted a szerzői jogokat, ha a kép eredeti készítője nem rendelkezett arról, hogy a képei szabadon felhasználhatóak.
2013. márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel sértesz szerzői jogokat, inkább ne tedd, vagy kérj engedélyt a képek újraközlésére a készítőktől illetve azoktól akik publikálták.


A google képkeresőjében a kis fényképezőgép piktogramra kattintva és egy kép linkjét megadva meg tudod nézni, hogy hol jelent még meg az adott fotó a weben, könnyebb dolgod lehet ha így megtalálod az eredeti forrást.

2013. márc. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennek legfeljebb akkor van jelentősége, hogy ha valami céges oldalt szerkesztgetsz, a legrosszabb ami történhet, hogy szólnak, hogy távolítsd el.
2013. márc. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Jah törvényt sérteni csak céges oldalon lehet ha magánszemélyként részegen beamfetaminozva elütsz egy terhes kismamát az oké csak céges kocsival áruszállítás közben ne tedd. Ne találjuk már ki a hülye kifogásokat, már így is sok van a tartalomtolvajokból, ha már veszi a fáradtságot és utánakérdez legalább ne vezesd félre.
2013. márc. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Más a gyakorlat és más a jog, nyilván hasznos ha feltüntetni a kép eredetét, de magán személyt ezért nem fognak cseszegetni, hiszen nincs belőle semmi haszna, így nem érné meg. Vagy te úgy vetted észre, hogy naponta indul per a Facebbok-os ismerőseid ellen, akik esetleg tesznek fel nem saját képet? Legfeljebb megkérik, hogy vegye le, de szerintem Facebook-on még ez sem jellemző.
2013. márc. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

Más is csinálja, akkor szabad. Ha más embert öl akkor szabad? Lóf@szt. Már bocs.


A forrást és a készítőt feltüntetni, nem "hasznos" hanem KÖTELEZŐ akkor is, ha fizettél érte és engedéllyel közlöd. Egyébként pedig igen is szerzői jogi per lehet belőle, csak sajnos pont az ilyen hozzállás miatt elfogadóbbak az emberek az ilyen magatartással szemben. Nekem is lopták már el több fotómat magánszemélyek és cégek is, de én is elkövettem azt a hibát, hogy nem pereltem azonnal, pedig azt kellett volna.


Ne haragudj de nem elfogadható, hogy amikor végre valahára valakiben ez magától felmerül és legalább elgondolkozik a szabályokon és utánakérdez akkor ugyanazt az elnéző szabálytalan sz@rt kapja válaszként, ami miatt ott tartunk, hogy "ami az interneten van az ingyen van és hasznos feltüntetni a készítőt".


Olvasgassátok, a kérdezőnek pedig azt üzenném, hogy tök jó, hogy utánakérdeztél és legalább megfordult benned a kérdés, sokak sajnos eddig sem jutnak el.

[link]

2013. márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!