Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lenne esélyem egyszerűbben...

Lenne esélyem egyszerűbben megszerezni a német állampolgárságot, ha családfakutatás segítségével tudnék német ősöket felmutatni illetve a nevem is német származásra utal?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Az amorális viselkedés újabb mintapéldánya.
2012. aug. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mennyire ősiek? Még korábban is azt kellett bizonyítgatni, hogy a nagyszülők közül legalább az egyik német volt (azaz német kisebbségi iskolába járt, német táncházba járt, stb...), és most sem vágják oda mindenkihez az állampolgárságot.

Az, hogy neked nagyon távoli őseid németek voltak, senkit nem hat meg.

2012. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm eme csodálatos válaszodat:DDde én a kérdésfeltevők többségével ellentétben nem adom meg neked és a fajtádnak azt az örömöt hogy felcsesszem magam^^:D
2012. aug. 3. 14:41
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez az első válaszolónak szólt:/ 18.század vége 19.század első fele. Ilyen távra gondoltam ,sajnos a nagyszüleim között már nem volt teljesen német:(
2012. aug. 3. 14:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha olyan távoliak, akkor téged már teljes egészében magyarnak vesz a német állam.


Én úgy kaptam meg az állampolgárságot a magyar mellé, hogy édesapám német állampolgár. Családi ismerős 20 éve úgy kapta meg, hogy bebizonyította, hogy a nagymamája német volt. Ennél távolabbi őst már nem fogad el a német állam.

2012. aug. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!