Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag hogy van ez? Ház elől...

Jogilag hogy van ez? Ház elől hóeltakarítás. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Reggeltől estig dolgozom. Napi kétszer takarítom el a házam előtti útról a havat/jeget, hajnalban és kora este, amikor hazaérek a munkából.


Viszont, ha az alatt a 10-12 óra alatt, amíg nem vagyok otthon, újabb hóesés, ónos eső esik és valaki a nyakát töri a házam előtt, akkor ugyanúgy felelősségre vonhatnak, mintha semmit nem tettem volna?


Csak azért kérdezem, mert ezzel az erővel csak a szerencsén múlik, hogy valaki napközben nem hasal el a házam előtt, ráadásul nem kell napi 1 órát hóeltakarítással töltenem munka előtt és után is hulla fáradtan.



2013. márc. 26. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
4%

Szarjál rá.

Viszel munkáltatói igazolást, h dolgozol és kész.

Vagy jelentsd be magad az ország végére, nem várhatják el, h elautózz egy kis hóesés miatt.

Aki meg összetöri magát 20 centis hóban az szerencsétlen.

Ennyi.

2013. márc. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha viszek munkáltatói igazolást, akkor amíg tart a munkaidőm és valaki összetöri magát, nem vonhatnak felelősségre?
2013. márc. 26. 11:35
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha esetleg ilyen történik és befenyítenek, munkáltatói igazolással tudod igazolni hogy nem voltál otthon sokáig. De célszerű arra is figyelni hogy ha be van más is jelentve oda és nincs azon kívül más lakcíme akkor abba is beleköthetnek hogy akkor ő miért nem csinálta meg.

Persze ilyenkor célszerű megbeszélni a szomszédokkal hogy ha ilyen van akkor csinálja meg a te házad előtt is a járdát ha éppen ráér, cserébe te meg megcsinálod az övékét is amikor meg te érsz rá. Mi 2 szomszédommal így fogtunk össze mert ketten 12 órában dolgozunk, amikor én vagyok itthon megcsinálom az övét, amikor ő akkor az enyémet, a másik szomszéd meg már nyugdíjas és egyedül él, neki is besegítünk ha valamelyikünk itthon van, de ha egyikünk sem ér rá, és az én párom is dolgozik vagy a másik szomszéd gyereke sincs éppen otthon akkor a nyugdíjas bácsi csinálja amennyire tudja. Így összefoghatnátok, hogy amikor dolgozol csinálja meg helyetted, és cserébe meg te csinálod meg amikor ráérsz.

2013. márc. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jogilag senkit nem érdekel, hogy otthon vagy-e, neked kell megoldani a hóeltakarítást, vagy megcsináltatod mással, de ha elhasal valaki, akkor perelhetnek.
2013. márc. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem aki béna, az hó nélkül is képes megtalálni a módját, hogy összetörje magát a házad előtt.Akkor is a lakó lesz a felelős?
2013. márc. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%

"Jogilag senkit nem érdekel, hogy otthon vagy-e, neked kell megoldani a hóeltakarítást, vagy megcsináltatod mással"


Ekkroa baromságot is régen olvastam már.

2013. márc. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat, de nagyon nem lettem okosabb :)

Mindenesetre én azért mindenkit felpontoztam, ha már vette a fáradtságot és válaszolt.

2013. márc. 26. 13:38
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Egy páran akkora hülyeséget írtak, hogy 10 percig röhögtem.

Még hogy munkáltatói igazolás az önkormányzatnak..?? Hát nagy az isten állatkertje az tuti.

A települések helyi rendeletben szabályozzák a hó és síkosság mentesítést.

Senkit nem érdeke hogy12,15 vagy 20 órában dolgozik valaki. A házad/telked előtti járdaszakasz a Te kezelésedben van. Havat eltakarítani, síkosság mentesíteni Neked kell, nem a közmunkásnak.

Ha valaki a láthatóan jeges járdán elesik, sérülést szenved. És bizonyíthatóan a Te hanyagságod miatt,akkor az önkormányzat hivatalból indít eljárást. Nálunk pl. 80 ezer forintos "csekkel" jutalmazzák azt aki nem takarítja a háza előtt lévő járdát.


Más.


Nem bántásképp, de az ország másik végén az 59 éves anyukám is 12órás meló mellett, elvégzi ezt a feladatot mert tudja hogy ez kötelesség nem pedig választható dolog.

Meg kell oldani,ha többen laktok a háztartásban elve több lehetőség, ha gyerekek is vannak őket is befogni, vagy szomszédokkal összefogni.


Szomorú hogy sokan mennyire nincsenek tisztában a kötelességükkel, valszeg ha itt élnének biztos takarítanának mint a kis angyal :)

2013. márc. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Jogilag senkit nem érdekel, hogy otthon vagy-e, neked kell megoldani a hóeltakarítást, vagy megcsináltatod mással"


Ekkroa baromságot is régen olvastam már.



Miért is?!

2013. márc. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!