Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csak a Bankokat védik a...

Erikowertz kérdése:

Csak a Bankokat védik a törvények, a kis emberek nem?

Figyelt kérdés

Kérek olvassátok el. Ez a magyar jogrendszer: A banknak mindig igaza van?

XY Személy /szül.: Budapest ,/ 23.711.-CHF alapú szabad felhasználású kölcsönt vett fel az …. Banktól 2008,12,03, napján. Ezt a szerződést az életbiztosítás nem fizetése miatt azonnali hatállyal 2010,12,14, az …. bank felmondta.

A korábbi életbiztosítással kombinált hitelt 2011,02,16, napján annuitásba forgattuk. Újra 23.711.-CHF tartozással kezdtünk. A szerződésünkben is benne van hogy,a tőke, a kamat és a kezelési költség együttesen képzi a havi törlesztő részletet. Ennek tudatában kezdtük a havi törlesztő részlet fizetését havi kb:55000Ft . A kálvária egy 2012, 09,03, kelt levéllel kezdődött, melyben leírja az …. Bank, hogy 2010.05.25. napjával az életbiztosítás törlésre került, ezért a hitelszerződés felmondják. Mivel nem értettem, hogy miért jött ez a levél a lányommal bementünk a …. Téri fiókjukba, ahol azt a tájékoztatást kaptuk, hogy még mindig 23.711.- CHF tartozásunk van, és hogy nem az annuitásos hitelt fizetjük. Ezt természetesen nem értettük, ezért a fiókvezetőhöz fordultunk magyarázatért. Erre azt a választ kaptuk hogy valóban ennyi a tartozásunk, viszont erről semmilyen papírt nem tudnak adni. Nem sokkal ez után behívott minket a fiók vezető, hogy elkészítette a szerződést és hogy írjuk alá. Mellé közölte ha most aláírjuk elengedi az eddig felhalmozott 191.000FT azaz Százkilencvenegyezer Forint tartozást. Felháborodva kérdeztük, hogy milyen tartozást hiszen mindig rendesen fizettünk, és hogy milyen szerződést? Ott derült ki számunkra hogy amit eddig fizettünk az a régi szerződésre fizettük, és az csak a kamat, ami már rég nem él. Az új szerződést pedig most akarja velünk aláíratni újból 23.711 CHF-ről indulva. Természetesen nem írtuk alá. Sőt panasszal éltem, hogy hol az eddig befizetett összeg, és kértem róla egy tételes elszámolást. Se a panaszról nem kaptam másolatot, se választ nem kaptam rá. Eltelt egy kis idő mikor is újra bementünk az előbb említett fiókba, hogy kérjünk egy másolatot a panaszról és az állítólagosan megérkezett elszámolásról, melyre ismételt nemleges választ kaptunk hogy az banktitok meg hogy irattárban van és nekünk nem adhatja ki. Ekkor fordultunk a …. téri bankfiókhoz hogy ismételten panaszt adjunk be. Erről már kaptunk másolatot is Erre jött is válasz nem jó címre és nem jó névre, ez úgy derült ki, hogy személyesen 30 nap leteltével mentünk vissza a válaszért a …. Téri bankfiókba. Ebben a válaszban elismerték, hogy hibáztak mert nem forgatták annuitásba a hitelt és felhívták a figyelmünket hogyha utólagosan ezt megteszik, akkor még nekünk keletkezik hátralékunk. Továbbá, hogy hová fordulhatunk jogorvoslatért. Természetesen ez a válasz nekünk nem volt megfelelő, ezért2013,01,16, napjával ismét panasszal éltünk feléjük, hátha mégis sikerül valahogyan megegyezni velük. Erre 30 napon belül érkezett válasz jó címre, jó névre, nem ajánlva csak simán a postaládába dobva. Ismételten leírta hogy nekünk van hátralékunk az ő hibájukból. Számunkra ez is elfogadhatatlan ezért a …. Testülethez fordultunk. A mai nappal a meghallgatás megtörtént. Elmondtuk, hogy a … bank késedelembe esett, rosszhiszeműen járt el, és hogy nem a mi hibánk, hogy rendszertechnikailag nem állították be az új szerződést, és azt hogy ezáltal lehetetlenné vált a fizetés. Ezért úgy gondoljuk súlyos szerződésszegést követett el a …. Bank. Hát mások ezt nem így gondolják, sőt közölték velünk, hogy ez teljesen érvényes szerződés, és hogy egyetlen megoldása van az ügynek, mégpedig az ,hogy amit eddig fizettünk kb.:55000 Ft az csak a kamat és az elmaradt törzstőkét 6 hónapon belül fizessük be pluszba. Mi pedig úgy gondoljuk, hogy biztosan érvényteleníttetni lehet a szerződést, és biztosan van valami vaj a fülük mögött, hiszen akkor már beállították volna az annuitást, és nem menne itt a huzavona. Biztosan a …. Bankot is köti valami határidő ameddig rendszertechnikailag beállíthat egy annuitást, utána csak új szerződés aláírásával állíthatják be? Van valami esélyünk, hogy töröltessük a szerződést? Hogy van az, ha én hibázok, tőlem elveszik a házat, ha a bank hibázik, még én fizessem meg?



2013. márc. 26. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
22%
Nem csak a bankoknál vannak hasonló dolgok hanem sok más helyen is. A kisember le van szarva, kivéve ha fizetnie kell!
2013. márc. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van mindaddig, míg az emberek többsége lelkesen tapsol hozzá. Mindenki szereti, ha ünneplik. Ha viszont kifütyülik, talán még szerepet is változtat. Bár új szerephez új szereplő kell, ez már régi nóta.
2013. márc. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 27. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!