Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felengedné ezért a sofőr a...

Felengedné ezért a sofőr a buszra?

Figyelt kérdés

Vajon felengedné a sofőr a buszra azt az embert aki szilveszterkor két nagy szatyor tüzijátékkal szál fel és belelát a sofőr,hogy a szatyor tele van rengeteg tüzijátékkal?


Mert ugye ez szilveszterkor legális használni,de szállítani is lehet buszon?



2013. márc. 30. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Az utazás feltételeiből:


2.Kézipoggyászként nem szállíthatóa.olyan tárgy, amelynek szállítását jogszabály vagy hatósági rendelkezés tiltja,

b.olyan tárgy, amely méreténél vagy súlyánál fogva a járművön erre kijelölt helyen nem helyezhető el, vagy a többi utas egészségében, testi épségében, ruházatában, kézipoggyászában kárt okozhat,

c.töltött lőfegyver.

[20/1981. (VI. 19.) Mt. sz. r.]

3.A közlekedési vállalat (VOLÁN) megtagadhatja olyan tárgy kézipoggyászként való szállítását, amelya.az utasoknak kényelmetlenséget okozhat,

b.a járművet megrongálhatja, vagy beszennyezheti.

[20/1981. (VI. 19.) Mt. sz. r.]



Szerintem a 2/b és 3/b-t is kimeríti a tüzijáték. Akár az utasok testi épségében, akár a járműben kárt tehet. Persze nem arról van szó, hogy csak attól, hogy ott van, hanem pl egy baleset esetén.

2013. márc. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy fokozottan tűzveszélyes anyagokat nem szabad buszon szállítani, így például meghatározottnál nagyobb mennyiségű benzint, pb-gázt sem. Valószínűsítem, hogy akkor a két nagy táska tűzijáték is a fokozottan tűz-és robbanásveszélyes kategóriába tartozik...
2013. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Sőfőrje válogatja, de mért nem zárt bőröndben szállítod? Akkor a kutya sem látná.
2013. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 10éves koromban megtanították ha valami olyan van nálam amit nem szabadna szállítani akkor letakarom a szatyor tetejét, és nyugodt lehetek
2013. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Héliummal töltött lufit sem kéne a járműveken megengedni.

Egyszer gyereknapon 2 gyerek szállt fel ilyen lufival, a vezető hátrament és kérte a szülőket, hogy a gyerekek ne vigyenek magukkal ilyen lufit, vagy engedjék ki belőle a héliumot, mert ez veszélyes. Azt is elmondta, hogy a levegővel töltött lufit sem engedi fel, mert ha kipukkad, megijesztheti az utasokat, főleg a szívproblémásokat. Ebben igaza volt. Az egyik anyuka engedelmesen leszállt és elnézést kért, a másik meg vitatkozott, majd ő is leszállt.


Barátnőm mondta, hogy Miskolcon sem akartak felengedni egy családot a buszra a lufik miatt.

2013. márc. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
biztos, hogy nem engedik fel a tűzijátékot mivel tűzveszélyes (buszos vok)
2013. márc. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
olyat is hallottam, hogy a kólásüveg a kánikulában és az állandó zötykölődés miatt lelökte a kupakot, és fejbe lőtte a vezetőt.
2013. ápr. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!