Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a lakótársaim elvennék és...

Ha a lakótársaim elvennék és használnák a gázpisztolyom, engem megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

Az otthon tartott mellé az egyetemi albérletembe is vettem egy gázpisztolyt. Váltottam hozzá viselési engedélyt is a saját nevemre.

A fiúkkal (gimis régi barátok, 8 éve ismerjük egymást) is megbeszéltem a vétel előtt, beleegyeztek hogy fegyver legyen a lakásban. Mikor odavittem, meg is mutattam nekik, a kezükbe is vették, sőt, mondták hogy egyszer vigyem el őket lőni vele, mert kíváncsiak rá hogy kell használni. Ez majd a hónapban lesz esedékes még.


Kérdésem, hogyha mondjuk valamelyikük bármilyen okból fogná és elvinné magával a fegyvert otthonról, mondjuk azért hogy megijesszen egy konkrét embert, vagy hasonló, akkor engem megbüntethetnének (őt igen, fegyverrel való visszaélés miatt, mert nincs hozzá személyre szóló engedélye), amiért nem zártam el a fegyvert?


A pisztolyhoz egyébként nem kell engedély, egy 12 éves is bemehet fegyverboltba és vehet magának gázpisztolyt, engedély csak a közterületen való, rejtett, töltött viseléséhez kell.


22/F


2013. ápr. 2. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Meg.
2013. ápr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

(csak a vastagbetűset olvastam)


igen

2013. ápr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen a tartás szabályainak megsértéséért.
2013. ápr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Miért? Mik a tartás szabályai? Komolyan kérdezem. Ez nem éles lőfegyver, hogy például elzárva, töltetlenül kelljen tartani. Sokat olvasok a fegyverekről, de gázpisztolyok tartási szabályaival még nem találkoztam. Édesapám is 2005-ben vett gázpisztolyt, amikor csak 14 éves voltam. A kezembe adta, lőttem vele párat, megmutatta hol tartja és elmondta hogy csak akkor vehetem elő és használhatom, ha betörő jönne és egyedül lennék itthon.


Nem piszkálásból, komolyan kérdem, akik válaszoltak azok értenek is hozzá vagy csak hallották? És hogy erről lehet valahol olvasni? Ismerem a jogot eléggé, de ilyen esetet pont nem találtam, amikor a fenti szitu állna fenn.

2013. ápr. 2. 22:42
 5/8 kovpet ***** válasza:

Dehogy büntetnének. 2004 óta szabadon tartható a gázpisztoly.


Fegyverrel való visszaélést csak éles lőfegyverrel lehet elkövetni. Bűncselekmény, 2-8 év szabadságvesztés.

A gázpisztoly közterületen való viselése engedély nélkül meg egy sima szabsértés. Pénzbüntetés.

2013. ápr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kovpet ***** válasza:

Magyarul: a gp az a kategória, mint a 8 centinél nagyobb kés. Közbiztonságra különösen veszélyes eszköz.

Ha a konyhakésed viszik el, akkor sem téged büntetnek meg.

2013. ápr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönet! :)
2013. ápr. 2. 23:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Megbüntetnek csak,de akkor is csak helyszíni bírság és őt büntetik meg,vagy ha észre veszed a hogy eltünt akkor bejelented vagy kifizetteted a haveroddal a pénzbüntetést,ha már volt olyan szemét hogy elviszi akkor legyen olyan gerinces ember is hogy bevalja! de ez gondolom nem fog megtörténni :)
2013. ápr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!