Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizetési meghagyásra ellentmon...

Fizetési meghagyásra ellentmondtam. Mennyi idő múlva lesz belőle per? Ki fogja a pert elindítani? Az aki követel, vagy a közjegyző egyenesen kéri a pert?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 16:48
 1/7 (g)brigi ***** válasza:
Ez az ellentmondásoddal automatikusan perré alakul. A felperes fogja beadni a bíróságra a még szükséges iratokat, előterjesztheti bizonyítékait, ill. megfizeti az illetéket. KJ-nek innentől már semmi dolga.
2013. ápr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és ez mennyi időt foglal magába? mikorra tűzhetnek ki erre tárgyalást?
2013. ápr. 3. 19:04
 3/7 (g)brigi ***** válasza:

Ha minden szükséges irat megérkezett a bírósághoz, akkor a megérkezéstől számított 30 napon belül gondoskodik a bíróság tárgyalás kitűzéséről, vagy ha kiemelt jelentőségű a per (400 millió felett, de gondolom itt ilyen magas összegről nincs szó) akkor 15 napon belül. De ez nem azt jelenti, hogy akkor 30/15 napon belül meg is lesz tartva a tárgyalás. Csak idézést fogsz majd kapni.

Magára a tárgyalásra 4 hónapon belül számíts. Ez nagyban függ a bíróság munkaterhétől.

2013. ápr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ha minden igaz , ma érkezett be az elentmondásom, pár napon belül, de szerintem még a héten megkapják az indítványozok. elindítja a pert, szerintem arra is kell neki egy pár nap, viszont júniusban már törvényszéki szünet illetve szabadságolások lesznek. Ezt onnan tudom hogy maga a bírónő mondta mert még a vagyonmegosztásos perem utolsó tárgyalása hátra van, és ő közölte hogy még nem tudja mi lesz, mert jön a szabi meg a szünet. 2 bíró van csak, és meg kell osztaniuk a szabadságokat.
2013. ápr. 3. 20:06
 5/7 (g)brigi ***** válasza:
Ha a héten beérkezik hiánytalanul minden (KJ-től is az aktanyomat), akkor számoljuk úgy hogy pl. április 10-én megvan minden. És ha 4 hónapon belül kell megtartani, akkor esélyes, hogy az első tárgyalást a törvénykezési szünet előtt lövik be. Július 15 előtt. Aug. 20-ig tart amúgy.
2013. ápr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 (g)brigi ***** válasza:
Még annyit, hogy írtad a másik ügyedet. Ott ezek szerint, már megvolt az első tárgyalás. Tehát folytatólagos tárgyalás következik. Itt is megvan a 4 hónapon belüli dolog, de itt már nagyobb fokú szabadsága van a bírónak, mérlegelheti az ügy körülményeit a következő tárgyalás határideje vonatkozásában. Valószínű, hogy ezért is pedzegethette a törvénykezési szünetet.
2013. ápr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
az utolsó tárgyalásunk lesz. és ő mondta hogy mindenféleképp még a szünet és a szabik előtt akarja hogy legyen meg, nem akarja szeptemberig húzni. Mivel csak két bíró van, és a szabikon is nagy a hangsúly, úgy vélem hogy szeptembernél hamarabb nemigen fog kitűzni a fizetési meghagyásos ügyben tárgyalást, de akkor majd meglátjuk. köszönöm.
2013. ápr. 4. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!