Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen összegű kártérítést...

Aneem kérdése:

Milyen összegű kártérítést lehet igényelni rágalmazás miatt?

Figyelt kérdés

A következő történt:


Az útcán a házunk előtt, rendőri intézkedés közben ami nálunk volt, elhangzott az a rágalmazó szájából, méghozzá elég hangosan hogy halhatta az egész útca, hogy én lopok a munkahelyemről. Vagyonőrként dolgozom egy gyárban. Mivel nem lakom olyan nagy városban, így az emberek között hamar szárbaszökken a szóbeszéd hogy ," ja ő, ő az aki lopott nem ?" Így nagy valószínűséggel nem fognak ebben a városban többé sehol sem alkalmazni mint vagyonőrt, sőt talán másként sem, mivel tudjuk manapság rengeteg munkanélküli van, és olykor csak elég ha rosszul nézünk a munkahelyén..


Az esetről hangfelvételem is van. Ilyen esetben mivel lenne érdemes indítani a bíróságon, illetve milyen összegű kártérítés lenne elfogadható ?



2013. ápr. 4. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Rágalmazás


179. §

(1) Aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást

a) aljas indokból vagy célból,

b) nagy nyilvánosság előtt,

c) jelentős érdeksérelmet okozva


Milyen összegű kártérítés lenne elfogadható, a T. Biróság eldönti.

2013. ápr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem hagyd a francba az egészet úgyse lesz belőle semmi
2013. ápr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 (g)brigi ***** válasza:
100%

A hivatkozott jszhely. hatálytalan.


Ahhoz, hogy kapjon kártérítést, először végig kell járni a büntetőeljárást, ahol megállapítják a rágalmazás tényállásának kimerítését. Büntető eljárásban ugyanis Ön az elégtételen kívül az égegyadta világon semmit nem kap. Maximum az elkövető egy felfüggesztettet, vagy letöltendőt ha már volt büntetve

Ha megvalósította, akkor jöhet a kártérítési per.

Idő-és pénzigényes. Megéri? Főleg ha ugyan úgy megmarad a munkahelye. Milyen kárt igazol?

Szerintem ezt a békát le kell nyelni most.

2013. ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 (g)brigi ***** válasza:
Ha mindenképp perelni akar, akkor tegyen feljelentést a rendőrségen, utána ne büntető, hanem polgári pert kezdeményezzen.
2013. ápr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amekkora összegű károd keletkezett, illetve amennyit ebből igazolni tudsz.
2013. ápr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább becsületsértés, de az is, és a rágalmazás is magánvádas. Tehát a bíróságon lehet feljelenteni, 10e Ft illetékbélyeggel. Ők ha szükséges, átadják az ügyet nyomozásra. Aztán a bíróságon a vádat annak kell képviselnie, aki az eljárást indította. A kártérítés csak ezután jöhet, és az szerintem egy másik per.
2013. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!