Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szomszédos telken álló romházh...

Szomszédos telken álló romházhoz kinek van jogköre?

Figyelt kérdés

Szép hosszú parasztház jellegű épület középső részén lakunk. Jobb oldalon semmi probléma, viszont a bal oldal katasztrófa... Mióta 6 éve ide költöztünk, azóta a kutya nem tette a lábát a telekre. Tudomásom szerint ezer örökös között folyik a vita, hogy mi legyen az épülettel, már tizen-sok éve... Egyik eladná, másik megtartaná, harmadik nem áll szóba az első kettővel...stb.


A legnagyobb gond, hogy közös a tetőszerkezet, meg persze egy fal is. Ez az épületrész, meg kezd annyira tönkremenni, hogy itt ott már ereszkedik a tető, repednek a falak, beázik az eresz. Ezek miatt pedig a saját lakrészemben is egyre több olyan repedést látok a falakon, mennyezeten, ami eddig nem volt. Feltételezem, hogy az odaát süllyedő tető húzza magával az én részemet is.

Nem szeretnék odáig eljutni, hogy egy szép reggel az összeomlik, és lerántja a tetőt az én házamról is...


Gondoltam önkormányzatnál teszek feljelentést. De még a tulajdonos(ok) pontos kilétét sem ismerem... Arról nem is beszélve, hogy nem igazán vagyok vele kisegítve, ha egy-két hónap huzavona után kiszabnak némi bírságot, mert attól ez még ugyanolyan marad...



Kihez lehet ilyenkor fordulni, milyen beadványokkal, mit kell csatolni esetleg?


2013. ápr. 5. 11:38
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Hát sajnos úgy gondolom, hogy ebben az esteben meg vagy lőve.
2022. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!