Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Túl soknak találom az önálló...

Túl soknak találom az önálló bírósági végrehajtó kamatait. Elkérhet ennyi pénzt?

Figyelt kérdés

Egy ingatlan vízszámlája halmozódott fel. Utoljára (4-5 hónapja) körülbelül 40ezer forintra emlékszem. Ma kaptunk a végrehajtótól a papírt, hogy a tőke 62 ezer forint és hogy kamatokkal, mindennel együtt a duplájára növekedett.

Papírt sem kaptunk, hogy átadják az ügyet végrehajtónak.

Tőke: 62277, Tőke kamatai: 9364, Perköltség 10000ft, ált. költségátalány 1000ft, egyéb költség 10000ft, készkiadás 15000 ft, munkadíj 4000ft, m.díj DSZ 10/11.§ szerint 4000ft, költségátalány 4000ft, jutalék 9164, így összesen 128805 ft.

Főleg az egyéb költség és a készkiadás érdekelne, hogy mi lehet és miért ennyire sok.

Tudom, hogy fizetni kellett volna normálisan, de sajnos nem tudtunk. Azt írják még a papíron, hogy 15000 ft illeték ellenében írhatnánk a helyi járási bíróságnak, hogy vizsgálja felül a költségeket, de ez is sok.


Tudunk valamit tenni, vagy fizetni kell amennyit mondanak?

Aki tud kérem segítsen.



2013. ápr. 5. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire hasznos, de nekem 50.000Ft-ból lett 70.000, összehasonlítási alapnak jó. Szerintem aránytalanul sokat kérnek, tenni viszont nemigen lehet semmit. A te végrehajtód ennyiért dolgozik sajnos.
2013. ápr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Esetleg tételes elszámolást kérhetsz.
2013. ápr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!