Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Náci zászló birtoklásáért...

Náci zászló birtoklásáért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 12. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked milyen egy náci zászló?

Ha a vitrinedben őrzöd, rá se jönnek, hogy van. Ha kimész vele az utcára, különösen handabandázós helyekre, számíthatsz a rendőség figyelmére.

2013. ápr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam hogy figyelnének akkor.


De büntetést kiróhatnak?

2013. ápr. 12. 17:37
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
dehogy. miért? ha én festek egy horogkeresztet a szobám falára, ahhoz sincs semmi közük. senkinek.
2013. ápr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló: :DDDDD
2013. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mért büntetnének meg?
2013. ápr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt a jelen pillanatban érvényes Btk. Az értelmező olvasás csodákra képes.


"269/B. § (1) Aki horogkeresztet, SS-jelvényt, nyilaskeresztet, sarló-kalapácsot, ötágú vöröscsillagot vagy ezeket ábrázoló jelképet


a) terjeszt;

b) nagy nyilvánosság előtt használ;

c) közszemlére tesz;


ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és pénzbüntetéssel büntetendő."

2013. ápr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul, ha otthon őrzöd a vitrinben, azzal nem szegel törvényt. Nem botránkoztatsz meg vele senkit, ha nem teszed ki a nyilvánosság elé. Ha kirakod az erkélyre, úgy, hogy mindenki arra járó lássa, az már probléma.
2013. ápr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

már nem. csak nyilvános helyen köznyugalom megzavarása esetén. egyébként ha tudományos célból hazsnálják, vagy műértékként akkor szerintem nem büntetnek meg.


mondjuk az egész úgy ahogy van, hülyeség, mert mai napig ott virít a csillagsarlókalapács az ország főterén... de amikor a nácik emlékeznek meg német katonákról, akkor megy a balhé.

ez szerintem inkább közvélemény és politikai rendészeti utasítás kérdése.

2013. ápr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
És ha valaki Náci zászlót éget?
2013. ápr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tamaka válasza:
34%
Szerintem mérlegelés kérdése az egész. Ha akarnak úgyis megbüntetnek. Magánszemélyeket meghurcolnak a törvényben leírt jelképekért, viszont egy bizonyos sör címkéjén pedig ott virít az ötágú vörös csillag. Rájuk nem vonatkozik a törvény Magyarországon?
2013. ápr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!