Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nézhet a szomszéd ablaka az...

Nézhet a szomszéd ablaka az én telkemre ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Egy gyors paintes rajzon megpróbáltam felvázolni a telkek/házak helyzetét:

[link]

Elvileg az a szabály, a házakon az ablak csak a saját telekre nézhet (ez a keleti oldalon van), a szomszéd telkére házára (ez a nyugati oldal) nem. Csakhogy a mi esetünkben nem ilyen egyszerű a helyzet, mivel köztünk és a legközelebbi szomszéd között van egy kis utca (régen gát volt), a két oldalán két,régen az önkormányzat tulajdonában álló telekkel (azóta a szomszéd az ő részükre eső telket megvette - satírozott rész).

A gond az, hogy ezért ők megtehették azt, hogy nem csak keleti, hanem nyugati oldalra is tettek ablakokat, így ők tulajdonképpen teljesen átlátnak a mi portánkra. Azóta az első ház mögé építettek egy másikat is, ráadásul az nem földszintes, hanem emeletes, és onnan 3 ablakuk nyílik a mi telkünkre, teljesen belátni hozzánk. Ez nagyon zavaró. Mégis megkapták az építési engedélyt, mivel "nincs szomszédjuk", tehát senkit nem zavar ez a dolog. Pedig az igazság, hogy a szomszéd telken valóban nincs szomszédjuk, tehát a legközelebbi szomszéd (az vagyok én) telkére valóban nem néznek az ablakaik, de a szomszéd INGATLANára igen. Az érdekelne, hogy az az építkezési törvényben hogy van megfogalmazva? A szomszéd TELEKRE nem nézhetnek nagy ablakok, vagy a szomszéd INGATLANRA? Mert ha utóbbi a helyzet, akkor ez így szabálytalan. Köszönöm a segítséget! :)



2013. ápr. 13. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Ez komoly, lenne ilyen szabály????? Szerintem akkor a fél világ is kevés lenne hogy építkezzünk, én (emeletes társasház 2. emelete) az előbb láttam, hogy a szemben lévő házban a nő a nappaliban egy szál melltartóban teregetett, nem is kell kukkolnom, csak felemelem a fejem a gép mögül és kinézek az ablakon.....


Szerintem ebben az esetben oda rakja az ablakát ahová akarja, ti pedig tegyetek fel függönyt.

2013. ápr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen, nincs akkor egy sorházban mégis hogy lenne az ablak előtte mögötte mellette is lakások vannak, akkor sehol nem lehetne ablak.

Megkapták az építési engedélyt akkor teljesen törvényes.

2013. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez így szabályos! Ha a telekhatártól 3 méteren belül lenne, vagy szomszédos, csak akkor kellene 1,8 m-nél magasabban áttetsző nyílászárót létesíteni.

2013. ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Bizonyos távolságon belül nem engedélyezik, de ha megkapták rá az engedélyt akkor ez tárgytalan.
2013. ápr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem majd zsákban hordják be a fényt, mint a bélák :D

ez komoly ez a kérdés?

2013. ápr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ezt nem tudom, honnan szedted

telekhatáros esetén nem lehet, egyébként igen

jól írták előttem, akkor hogyan építkezne az, akinek pl. 3 szomszédja van?

sok értelmetlen szabály van, de ekkora ökörség, mint amit te említettél, azért nincs

2013. ápr. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Ez a kérdés komoly? Én otthon vagyok az építés jogban, de erre nem szeretnék válaszolni. Akkor most romboljuk le egész Budapestet? Szerintem ott van pár egymással szembenéző ház ablakkal.


"telekhatáros esetén nem lehet, egyébként igen "


Ez sem így van.

2013. ápr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező mit szeretnél? Deszkázzuk be a szembeszomszédok ablakait?


"Elvileg az a szabály, a házakon az ablak csak a saját telekre nézhet"



És aki utcasarkon lakik? Annak egy ablaka sem lehet?

2013. ápr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!