Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszéd egyik hatalmas...

A szomszéd egyik hatalmas emeleti ablaka a telkemre néz és nyáron, zavaró ha bámészkodnak. Szeretnék a kerítés mentén 4-5 m-es tujákat ültetni. Van valami jogszabály, ami kimondja, hogy a kerítéstől mekkora távolságra ültethetek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 10:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

A szomszéd ablaka nem nézhet a telkedre, csak ha nem átlátszó az üvege.

A sövényre meg mindenhol más szabályok vannak, az önkormányztanál kérdezz rá.

2011. febr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

mire a tuja 5 m-es lessz el fog telni 10 év. Addig hadd nézzen? Egyébbként a keritéseden belül oda ülteted ahova akarfod. Valóban az épitési Hatóságot kérdezd meg mert valóban nem lehet arra ablak de ugy tudom ez csak az un

"hátsó" ablakra vonatkozik

2011. febr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Szia, a kérdező vagyok.

Gyorsan növő tujára gondoltam (akár fél méter/év), és lehet venni már 2 métereset is.

2011. febr. 18. 11:12
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

"Egyébbként a keritéseden belül oda ülteted ahova akarfod."


Ezt nem gondolod komolyan? Pld nem ültetheted olyan közel a másik házhoz hogy az ágak nekicsapódjanak és leszedjék a vakolatot.

2011. febr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Nem nézhet a szomszéd ablaka a te udvarodra. Szólj nekik,hogy tegyenek rá nem átlátszó üveget. Ha nem használ,akkor szólj a Polgármesteri hivatalban.
2011. febr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ezért van szó TUJÁRÓL.

átmérője kb 60-70cm, gondoltam a kerítéstől fél méterre ültetem, így nem lóg át a szomszédba.

2011. febr. 18. 11:32
 7/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az előző tulajjal aláírattak papírt, amiben Ők engedélyezték.
2011. febr. 18. 11:33
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Jó, de Te már új tulaj vagy. Szerintem annyira ültesd, hogy ami átlóg, az az övé, ergo lenyírhatja. Ne lógjon át. Nem hiszem, hogy egy tuja esetében jogszabályokat kellene nézegetni ehhez. Mondjuk barackfához, akármilyen fához igen. Ha nem akarsz rossz szomszédságot, esetleg említsd meg neki, hogy tujákat akarsz. Ja, és hogy bosszúból ne öntözgesse mondjuk hypoval a tujádat, én tennék hullámpalát is a kerítés mentén.
2011. febr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%

A telkeden belül oda ülteted ahova akarod, a lényeg, hogy ha megnő akkor se lógjon át.

Erre nincsenek szabályok.

2011. febr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Remek, köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 18. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!