Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek lenne értelme...

Szerintetek lenne értelme feljelentést tenni az egyenlő bánásmód hatóságnál? Többi lent

Figyelt kérdés

A hétvégén egy budapesti szórakozóhelyre szerettünk volna bejutni a 9fős társaságommal melyből 4en nők voltak , sorban állás közben odajött hozzánk egy alkalmazott , hogy ne is álljunk tovább sorba mert nem mehetünk be a szórakozó helyre mivel "kopaszok" vagyunk és "túl nagydarabok" a társaságban 1 "kopasz" volt akinek a haja kb 4 mm-es volt és 1db 100kg-os testépítő sem volt a társaságunkban , igaz az átlagnál lehet sportosabbak voltunk (3fő) sportolunk de ez kérem ne legyen már hátrány!!

A maradék nemsportoló barátunknak és a csajoknak pedig azt mondták,hogy ők azért nem mehetnek be mert "zorall" társasággal érkeztek . Miután elmentünk mi zorrallok egy főt nagy nehezen beengedtek a távozásunk után pár perccel ( a testvére már bent volt .)


Szívem szerint megtenném a feljelentést , mert megalázónak érzem, erezzük ,hogy kiállítottak minket a sorból, de nem tudom lenne-e értelme , mert anyagilag nem állunk úgy,hogy pereskedjünk , SAJNOS.Mert ugye jól gondolom,hogy ez pénzbe kerülne nekünk?



2013. ápr. 14. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ér ez annyit? le van szarva az a hely, azt kész.
2013. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos szórakozóhelyek már nagyon szigorúak.


Aki cigány vagy nagydarab kopasz azt nem engedik be mert félnek , hogy balhét csinálnak.


Szerintem ,nem foglalkoznának az ügyetekkel.

2013. ápr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
otthon diszkózzatok fülhallgatóval! ez egy jó megoldás!
2013. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Szerintem az egyenlő bánásmód hatóság a diszkriminációnak azzal az ágával foglalkozik, a téged "gyengévé tévő" tulajdonságod miatt ér hátrányos megkülönböztetés.


Kvázi, ha te az ajtónálló fölé tornyosulsz, és kigyúrt testtel rendelkezel, se mozgássérült, se terhes, se szellemi fogyatékos láthatóan nem vagy, akkor az ebh az üggyel nem fog törődni.


A szórakozóhelyeknek (szerintem) jogában áll megválogatni a vendégeit, bár ezt úgy tűnik, ott elég hülyén fogalmazzák meg.

Nem csodálkozhatnak, ha legközelebb néhány vad kopasz rájuk gyújtja a tetőt...


Ne törődj vele :-) nem érnek annyit.

2013. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképpen. Tudomásukra kell hozni, menjenek ki a helyre és teszteljék le.
2013. ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

"ma 21:16"


Tudom közhely: de ezért tartunk itt. Mert mindenre azt mondjuk, nem ér annyit. Hagyjuk a fenébe. Nekem fontosabb a biztonság...stb. Ezért nem is érdemlünk mást, minthogy 4 évente más szopasson minket, mert jól teszik. Ha ilyen mikro szinten eltűrünk mindent, akkor meglehet itt csinálni nagyobb balhékat is.

Az Egyenlő bánásmód hatóság azért van, hogy ha az ember úgy érzi, valamiért megkülönböztetés érte, akkor jogorvoslatért fordulhatunk hozzá. Tévesen azt hiszik, hogy csak cigányoknak meg b.ziknak van kitalálva.

Pedig nem. Csak a magyar ember nem olyan, hogy egyből rohangál a hatósághoz ha valami baj érte.

Ha a kérdező úgy érzi, hogy hátrány érte külseje miatt, akkor panaszt tesz és ha később mások is ilyennek fordulnak a hatósághoz, akkor lesz belőle ügy.

Nem kell mindent annyiban hagyni. Ezért nőnek a nyakunkra a cigányok is.

2013. ápr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Mindenki azt enged be akit akar a szórakozóhelyére.
2013. ápr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
de ha persze c.gányok lettünk volna egyből ment volna hírekben stb. az hogy magyarok vagyunk , nem tróger kinézettel és ezért kib.sznak minket az nem gond.
2013. ápr. 14. 21:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Mit jelent az a szó, hogy "zorall"? Még sosem hallottam.


Amúgy a helyszínen kellett volna elkérned a vendégkönyvet, vagy jegyzőkönyvet felvetetni. Ezt kötelesek megtenni és akkor ez eljut a jegyzőhöz, akinek kötelessége intézkedni, eztán a vendéglátóhellyel vagy megegyeztek magatok vagy megy tovább az ingyenes békéltető testület elé, ha ott sem történik semmi, csak akkor jön a bíróság...


Úgyhogy nyugodtan keressétek fel még egyszer a helyet és járjátok végig a leírt utat!


Mivel ők félnek a jegyzőtől (akitől a működésük függ), ezért könnyen lehet, hogy a vendégkönyv átadása előtt már változtatnak a hozzáállásukon.

2013. ápr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es ez nem így van. Ilyen alapon a sarki boltos is csak azt szolgálhat ki, akit akar? A buszra is csak az szállhat fel, akit engednek.

A vendéglátóhelyek működése a törvény által megszabott keretek között lehetséges csak. Ez nem házibuli, hanem vendéglátóhely! Vállalkozás!

A szórakozóhely nyilvánossá tehet egy házirendet és megszabhatja az ehhez való alkalmazkodást, de ezt nyilvánosan kell kifüggesztenie és következetesen kell tartania magát hozzá.

2013. ápr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!