Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek, hogy ténylegesen...

Mit tegyek, hogy ténylegesen is az szerepeljen a jegyzőkönyvben, amit mondok?

Figyelt kérdés

Komolyan egy vicc az egész, hát én mondok valamit, erre ő átfogalmazza tök másképpen, aztán a végére már teljesen másról fog szólni a lényeg, mint amit én mondtam.


Én tudom, hogy milyen céllal teszi (haverja a gyanúsított), na de azért álljunk már meg, így akkor semmit nem lehet tenni? Minden őt terhelő momentumot szépen ügyesen elferdít, a lényegtelen kis hülyeségeket meg jól kihangsúlyozza, aztán meg csak nézek, hogy mi ez az egész.


Most vigyek magammal ügyvédet a tanúmeghallgatásra, ha normális eljárást akarok?


ügyészségen már tettem panaszt, de persze mit is várok, ott is szépen, udvariasan, de határozottan elutasították, hogy nem rájuk tartozik az ügy, és ennyi.



2013. ápr. 19. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem az van a jegyzőkönyvben amit te mondtál akkor nem írod alá és kész.
2013. ápr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt leírhattad volna normálisan is, hogy miről beszélsz, mert elég nehéz volt kihámozni.


Másrészt meg a jegyzőkönyvet nem kötelező aláírnod úgy, ahogy nem megfelelő.

Kérheted a kijavítását, kiegészítését. Ennek vagy kötelesek eleget tenni, vagy, ha bármi miatt megtagadják, azt is bele kell foglalni a jegyzőkönyvbe, mégpedig megnevezve, hogy te mit kértél felvenni/törölni/javítani, és ennek a kérésednek miért nem tettek eleget.

Harmadrészt még arra is van lehetőséged, hogy amikor aláírod, beleírják, javítsál, de persze csak úgy, hogy a javítás egyértelmű legyen (tehát nem áthúzogatásról, vagy bármi módon történő meghamisításról van szó!), és a végén odaírod, hogy a javításokat ezért és azért tetted. A javításoknál mindenhol külön is írd alá.

2013. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

én ezt mind megtettem


sokszor szóltam, hogy az nem jó úgy, ahogy van. erre a válasz: "semmi lényege, úgyhogy teljesen mindegy, és most már utólag nem tudom javítani"


éppen gondoltam, hogy most szépen írok egy kiegészítést, azaz a feltett kérdésekre ezúttal én saját magam írom le azt, amit ténylegesen válaszolok, és tértivevényesen feladom. csak gondolom, elönti az agyukat a méreg, és ismét beidéznek, ahol majd megint nem fog stimmelni semmi.


de leírtam az okot ... bárki gondolja, hogy majd a saját haverjára nézve terhelő dolgokat fog jegyzőkönyvbe venni? többször is azt éreztem, hogy szándékosan igyekszik félrevinni az ügyet tök más irányba, sőt már ott tartottunk sok esetben, hogy nyilván én képzelgek csak. mindezt kellő agresszivitással előadva persze.

2013. ápr. 19. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!