Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan kérnek tőlem ilyen...

Jogosan kérnek tőlem ilyen személyes adatokat?

Figyelt kérdés

Regisztráltam egy online au-pair közvetítő oldalra (egészen konkrétan ide: [link] ), kb 3 hete.

Eddig minden okés volt, nem kellett fizetni (csak a családoknak), rendben kitöltöttem a profilom, jóváhagytak mindent, aztán el is kezdtem levelezni családokkal. Tök jól haladt minden, viszont ma reggel mikor beléptem a főoldalon egy üzenet fogadott, miszerint random ellenőrzés alá került a profilom és addig nem csinálhatok semmit az oldalon, amíg el nem küldöm nekik levélben, faxon vagy e-mailben az útlevelem / személyi igazolványom / jogosítványom (a három közül valamelyik) illetve egy közüzemi számla másolatát.

Ők azzal indokolják, hogy így tudják ellenőrizni, valóban létezem és az vagyok, akinek kiadom magam.

Engem ez eléggé meglepett, mert eddig mindenhol azt olvastam hogy soha senkinek semmilyen körülmények között ne adjunk ki ilyen személyes adatokat ebben a munkakörben, most meg a világ vezető online au-pair ügynöksége kér tőlem ilyet.


(csak úgy zárójelbe, bemásolom a konkrét levelet:

"For the time being, you cannot use your profile

Your profile has been selected by our system for a random check.

Thousands of au pairs and host families are registered on Aupair World and use our services for their search. Having this large number of users makes it difficult for us to get to know each user personally.

Reliability and security are important issues for Aupair World. Therefore, we have some rules that need to be followed. We do our best to check if our users adhere to them. For this purpose, we do random checks to review the information provided in profiles.

Our system has selected your profile for such a random check. Thus you cannot use your profile for the time being. Please send us a copy of your passport, ID-card or driving licence as well as a copy of a recent utility bill to our postal address:

Aupair World

Wolfsschlucht 27

D-34117 Kassel

Germany

or fax: + 49 561 310561 39

or e-mail: documents@aupair-world.net

After checking your data, we will inform you about the current state of your profile. Should you be a Premium Member, we will naturally extend your Membership accordingly.

We appreciate your comprehension. Please contact us if you have any further questions.

Your Aupair World Team" )


Most teljesen tanácstalan vagyok, fogalmam sincs miért kérnek ilyen adatokat, tényleg szükség van-e rá vagy csak beetetés.. Szerintetek? El merjem küldeni nekik?


2013. ápr. 19. 17:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
62%

Már meg is válaszóltad magadnak a kérdést,soha senkinek semmilyen körülmények között ne adjunk ki ilyen személyes adatokat ebben a munkakörben

NEM SZABAD SEMILLYEN FORMÁBAN MERT VISSZAÉLHETNEK VELE, HIÁBA MONDJÁK,HOGY NEM ADJÁK KI AZ ADATAID HARMADIK FÉLNEK, SZARNAK RÁ, SZERINTED HOGY KÜLDÖZGETNEK REKLÁMOKAT MINDIG A POSTA FIOKODRA...

2013. ápr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Ez teljesen normális, ezekkel tudják ellenörizni, hogy nem csaló vagy. Ök meg éppen ezekkel az adatokkal nem tudnak semmiképpen sem visszaélni.
2013. ápr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Én biztos nem adnám meg.

Ez a tipikus átverésként hangzik. Elhúzzák előtted a mézes madzagot és mielőtt valami lenne belőle kiderül mégsem jól csinálták a papír kitöltést. Á ez átverés, ne dőlj be.

2013. ápr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy így teljesen le vagyok tiltva minden opcióról, egyáltalán semmit nem tudok használni az oldalon.. :(
2013. ápr. 19. 17:39
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Nem.
2013. ápr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Én 3x mentem ki ezáltal az oldal által au-pairkedni, tőlem is kértek ilyet, elküldtem, semmi probléma nem lett belőle.

Egyébként utána tudsz nézni, működő cég, jogászokkal a hátuk mögött és pont azért kérnek ilyeneket, hogy ne legyen sem a munkavállaló sem a munkaadó számára zsákbamacska.


Mert lehetsz találsz egy családot, akinek 10 kép van fenn és előadják a szépet meg a jót, aztán kimész és a 2 gyerekes, európai boldog anyuka-apuka helyett mondjuk egy elvált arab férfi vár, akinek van vagy 6 gyereke és nem az oldalon ígért dolgokat kell teljesítened.

Mindenkinek elküldik ezen az oldalon ezt az ellenőrzést, és ők valóban nem tudnak mit kezdeni (nem tudnak visszaélni) az adataiddal, de nem is tárolják amúgy őket.


Szóval elküldheted nyugodtan, nekem sem lett belőle problémám, meg a több tízezer családnak és au pair-nek sem. :-) A lényeg, hogy családoknak ne adj ki ilyen infót, ne küldj előre pénzt és a személyes irataidat ottléted alatt ne add ki a kezedből semmiképp!

2013. ápr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Meg ne add semmilyen adatod, de még véletlenül se.
2013. ápr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
80%

Gondolkozzatok már! Bármilyen szerződéskötésnél szükség van a személyi igazolvány és egy közüzemi számla fénymásolatára.

Én is ügynökségen keresztül mentem ki, tőlem is kérték ugyanezeket. Semmi problémám nem származott belőle.

EZ EGY ÜGYNÖKSÉG!!!! A családnak nem szabad megadni semmit! De nekik nyugodtan!

2013. ápr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Amit még kifelejtettem, hogyha szeretnéd használni az oldalt továbbiakban is, akkor én azt úgy érném fel, hogy keresnék support telefonszámot, felhívnám, megmondanám, hogy létezek, de nem adok meg személyes adatot és szeretném visszakapni a felhasználói fiókomat és mivel a hívás ténye bizonyítja, hogy létező személy vagy, ezért a zárolást oldják fel ellenkező esetben mindkét illetékes ország rendőrségénél feljelentést kell tenned személyes adataiddal való visszaélés megalapozott gyanújával.


Feloldják a zárolást, elhiheted.

2013. ápr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
78%

#9, igen, a hangodat hallják, de nem látják hogy te az vagy-e aki a feltöltött kép(ek)en van, olyan állampolgár vagy-e amilyennek vallod magad, annyi idős vagy, amennyinek vallod magad, stb stb.

Jogosítványt azért kérnek, mert nagyon sok családnál követelmény, hogy az au pair tudjon vezetni. Na most valaki beikszeli, hogy igen, van jogsim, kiutazik és kiderül hogy mégsics, akkor mit lehet tenni? Kit fognak elővenni? Az ügynökséget valószínű. Ők meg akarják előzni ezeket a felesleges pereket.


És igaza van annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy ezzel az átveréseket akarják megelőzni.


Én is voltam ezzel az oldallal külföldön (Spanyolország, Hollandia, USA) egyszer sem volt probléma, pontosan azért, mert ennyire szűrik a kamukat.

Küldd el nyugodtan!


1999 óta működő cég, több millió regisztrált taggal, IAPA rendszerében benne vannak, szerinted ha kamu lenne 14 év alatt nem buktak volna le?


Nyilván ez azért fontos, mert az ember a gyerekét nem bízza rá csak úgy akárkire, illetve fordított esetben is igaz, hogy senki sem utazik egy tök idegen országba egyedül úgy, hogy nem is biztos hogy az fogja fogadni a reptéren, akit a képeken látott.


A lényeg (ahogy már előttem is leírták) a CSALÁDNAK NE ADJ ILYENEKET! Ügynökségnek mehet, sőt kell is!

2013. ápr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!