Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan kérnek tőlem ilyen...

Jogosan kérnek tőlem ilyen személyes adatokat?

Figyelt kérdés

Regisztráltam egy online au-pair közvetítő oldalra (egészen konkrétan ide: [link] ), kb 3 hete.

Eddig minden okés volt, nem kellett fizetni (csak a családoknak), rendben kitöltöttem a profilom, jóváhagytak mindent, aztán el is kezdtem levelezni családokkal. Tök jól haladt minden, viszont ma reggel mikor beléptem a főoldalon egy üzenet fogadott, miszerint random ellenőrzés alá került a profilom és addig nem csinálhatok semmit az oldalon, amíg el nem küldöm nekik levélben, faxon vagy e-mailben az útlevelem / személyi igazolványom / jogosítványom (a három közül valamelyik) illetve egy közüzemi számla másolatát.

Ők azzal indokolják, hogy így tudják ellenőrizni, valóban létezem és az vagyok, akinek kiadom magam.

Engem ez eléggé meglepett, mert eddig mindenhol azt olvastam hogy soha senkinek semmilyen körülmények között ne adjunk ki ilyen személyes adatokat ebben a munkakörben, most meg a világ vezető online au-pair ügynöksége kér tőlem ilyet.


(csak úgy zárójelbe, bemásolom a konkrét levelet:

"For the time being, you cannot use your profile

Your profile has been selected by our system for a random check.

Thousands of au pairs and host families are registered on Aupair World and use our services for their search. Having this large number of users makes it difficult for us to get to know each user personally.

Reliability and security are important issues for Aupair World. Therefore, we have some rules that need to be followed. We do our best to check if our users adhere to them. For this purpose, we do random checks to review the information provided in profiles.

Our system has selected your profile for such a random check. Thus you cannot use your profile for the time being. Please send us a copy of your passport, ID-card or driving licence as well as a copy of a recent utility bill to our postal address:

Aupair World

Wolfsschlucht 27

D-34117 Kassel

Germany

or fax: + 49 561 310561 39

or e-mail: documents@aupair-world.net

After checking your data, we will inform you about the current state of your profile. Should you be a Premium Member, we will naturally extend your Membership accordingly.

We appreciate your comprehension. Please contact us if you have any further questions.

Your Aupair World Team" )


Most teljesen tanácstalan vagyok, fogalmam sincs miért kérnek ilyen adatokat, tényleg szükség van-e rá vagy csak beetetés.. Szerintetek? El merjem küldeni nekik?


2013. ápr. 19. 17:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
60%
Nyugodtan megadhatod ez a normális. Ha meg még is csalók az sem gond mert ezekkel az adatokkal semmit nem lehet kezdeni.
2013. ápr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Okés köszi a válaszokat, megkérdeztem egy jogászt, megmutattam neki az oldalt meg a levelet, azt mondta küldhetem nyugodtan, amúgy külföldi fórumokon is olvastam, hogy tényleg mindenkitől kérik és még senkinek sem lett probléma. Csak kicsit megijedtem, azt hittem már valamit rosszul csináltam.. :)

Köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 19. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!