Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek? Használnom kellett...

Mit tegyek? Használnom kellett a gázpisztolyom mikor a barátaimat verték. Aztán eljöttem, mert féltem hogy a rendőrség szerint nem lett volna jogos a használat.

Figyelt kérdés

Tegnap egy másik városban voltunk szórakozni. Hajnali kettő körül sokan részegek voltak már, én csak két sört ittam, mert ha fegyver van nálam, nem iszok sokat. A társaságunkból ketten kimentek a hely elé, ahol három az utcáról érkező ember beléjük kötött. (A kocsma rácsos ablaka nyitva volt így fél füllel hallottuk és láttuk mi többiek mi történik, de nyilván nem gondoltuk hogy verekedés lesz amíg el nem kezdődött.) Mikor az egyik nekiment a barátomnak, mi ketten bent lévők is kirohantunk, de addigra már a másik kettő is csatlakozott. Az egyiken boxer volt, amivel mellbe csapta az egyik kint lévő havert. Ki még nem a pisztollyal a kézben mentem. Minden gyorsan történt, csak ütöttem egyet ököllel a legközelebb levőre, aki felém fordult, de egy másodperc alatt kikaptam a másik kezemmel a pisztolyt és még talán két pillanat volt, mire az arcába lőttem mind az öt lövedéket. Erre ketten elfutottak, akire lőttem pedig a földre került. Mi is könnyeztünk egy kicsit a szétoszló gáztól de nem volt vészes. Egyből mondták hogy rohanjak el, ők pedig átmentek két utcával arrébb a kocsihoz. Hajnal ötig a város túlsó végén sétáltam és hazajöttem az első távolsági busszal.


Bejelenteném szívesen a rendőrségnek, de tartok tőle hogy nem vennék önvédelemnek.


2013. ápr. 20. 10:45
 1/9 intrepid ***** válasza:
52%
Felejtsd el, egy darabig ne menjetek szórakozni abba a városba. Ha nem lett súlyos sérülése annak akire rádurrantottál, akkor nem ez lesz a legfontosabb ügye a pintérbérenceknek.
2013. ápr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 eNerdzsy ***** válasza:
46%

Persze, hogy nem vennék önvédelemnek, mert nem is volt az.

Ti voltatok többen.

Azt nem írtad le, hogy van e viselési engedélyed a gázpisztolyra? Ha nincs, akkor még egy okkal több, hogy meghúzd magad.

2013. ápr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%
Sajnos a törvény a bűnözőket védi, jogi értelemben ez nem is volt önvédelem.
2013. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ha nem lett súlyos sérülése annak akire rádurrantottál"

hacsak nem 2mm-ről a szemébe lövöd, a gázriasztó fegyver nem okoz semmiféle súlyos, maradandó sérülést, ez a lényege. és mivel mindenki részeg volt és gyorsan történt, arcodra se emlékeznek szerintem. ez mindennapos, olyan mint egy bunyó.

2013. ápr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Mivel nem arányosan védekeztél ezért bűncselekmény jogi értelemben jóhiszeműség ide vagy oda.
2013. ápr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azt találtam most, hogy az arányos védekezés elvét eltörölték. Most pont ezeknek nézek utána, amiket mondtatok.


[link]

[link]

2013. ápr. 20. 11:17
 7/9 kovpet ***** válasza:

Milyen *lövedék*?


Ha csak rosszul írtad és csak gáz volt, akkor felejtsd el és ne menj arra egy ideig, de nincs gáz ha megtalálnak sem.

Ha arcon gumiztál valakit, akkor az súlyos testi sértés és esélyes a börtön.

2013. ápr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia. Semmiképp sem önvédelem.

Nem tarktállak felesleges kérdésekkel, csak az rád vonatkozó részeket írom le:


253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről

b) lakott területen, közterületen, nyilvános helyen, közforgalmú közlekedési eszközön önvédelemre, személy- és vagyonvédelemre engedélyezett rövid lőfegyverét, viselési engedély esetén gáz- és riasztófegyverét betárazva, a véletlen elsülés ellen biztosítva, rejtve viselheti;

c) fegyverét nem szállíthatja, nem viselheti és nem használhatja szeszes italtól befolyásolt állapotban, illetve, ha szervezetében kábítószer, illetve pszichotróp anyag van;

e) a lőfegyver szállításakor, viselésekor és használatakor köteles a lőfegyvertartási engedélyt, gáz- és riasztófegyver viselésekor a viselési engedélyt magánál tartani


Kicsit értelmezve. a te eseted nem önvédelem volt, hanem személyvédelem. Ami még talán helyt áll. Viszont szeszes italt fogyasztottál, és úgy nem lehet nálad a fegyver.


A befolyásoltságot az állandósult bírói gyakorlat a kétszer alkoholmérés (Seres-készülék vagy vérvétel) és klinikai tünetek alapján tartja kétséget kizáróan megállapíthatónak. Ennek hiányában a befolyásoltság nem állapítható meg.

A szabálysértési törvény visszautal a használat szabályaira, mely a már hivatkozott kormányrendeletben található, így a lőfegyverrel kapcsolatos szabálysértés csak akkor állapítható meg szeszes ital fogyasztása esetén, ha a befolyásoltság bizonyított.

A te esetedben a befolyásoltságot nem tudják utólag ellenőrizni, de ha elismered, az elég bizonyíték.

Mindenesetre nem egyszerű az ügy. Biztos vagyok benne, hogy lenne tárgyalás az ügyben, főként, ha az érintettek feljelentést tennének.

2013. ápr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Szerintem kezd elhalni a dolog, mert sehonnan semmilyen jel nem érkezik, hogy bárki tett volna feljelentést. Ahogy egy korábbi válaszadó írta, simán el fog halni a dolog.


Viszont akkor ezután semmit nem iszom, ha nálam lesz, köszönöm a jogszabály idézését.

2013. ápr. 27. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!