Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Internetes csaló ellen tettem...

Internetes csaló ellen tettem feljelentést. Mit kap cserébe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A rendőrségen feljelentettem egy emberkét mert jó pár hónapja elvileg küldenie kellett volna az eszközt amiről szóban -és írásban is szó volt. Majd januárba megelégeltem a várakozást és fel jelentettem a hozzánk tartozó őrsön. Azóta nem történt semmi. Rendőrségnek is írtam már emailt vagy 1 hónapja de semmi válasz onnan se.


Létezik olyan, hogy "elévül" a dolog? Aggódom, mivel eddig arról volt szó, hogy a pénzem (nem kevés) vissza adja! Sehol semmi...



2013. ápr. 2. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Te küldtél pénzt ismeretlennek? Ez olyan mintha én azt írnám, hogy küldj a számlaszámomra 50 ezret, küldök 200 liter gázolajat, (mert hát jóval olcsóbb mint ha a kútnál tankolnád ezt a mennyiséget). És komolyan várnád hogy megérkezzen? A nevét tudod az illetőnek? (a valódit) A címét? Vagy bármit? Mert ha feljelentést tettél egy ismeretlen ellen az kb. annyi mintha elvesztetted volna azt a pénzt az utcán.
2013. ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet azért nem annyira reménytelen, mint ahogy az első válaszoló lefesti. Gondolom bankszámlára utaltál, annak van tulajdonosa (bankszámla nyitásához kérik a személyit), akit meg lehet találni. Valószínűleg nem te voltál az egyetlen akit átvert, gondolom őket is keresik. A folyamat eltarthat akár évekig is, és sajnos a végén egyáltalán nem biztos, hogy viszontlátod a pénzedet.


Alapszabályként megjegyezheted, idegennek sohasem küldünk pénzt előre, mert akármilyen jó üzletnek is tűnik elsőre, 99% hogy átverés.

2013. ápr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát, igen ha ezt tudtam volna előre, akkor nem tettem volna meg de csak azzal a feltétellel küldte, ha én előbb utalok neki. Na mindegy

Igen tudom a számlaszámát, Nevét címét. Mindent le adtam a rendőrségen még a befizetési bizonylatot is, sőt még az internetes csevegésnek a tartalmát is (de ezt a rendőrség már nem kérte) és a rendőrségen közölte velem aki felvette a jegyzőkönyvet, hogy igen ennek az embernek már NEM EZ VOLT AZ ELSŐ ESETE.

2013. ápr. 2. 19:45
 4/8 A kérdező kommentje:

Amúgy köszönöm az eddigi gyors válaszokat is! :)


Várok még ki mit mond erre az esetre.... ?

2013. ápr. 2. 19:46
 5/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező, történt valami előrelépés az ügyedben?

Most sajnos mi is hasonlóan jártunk mint te, a napokban megtesszük a feljelentést, de nem sok jóra számítok...

Ha egy csalóhoz tartozó több károsult összefog, akkor talán lehetne tenni valamit.

2013. aug. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, történt :) Sok jó! Ugyanis már volt tárgyalás (azt hiszem június elején) jó igaz lassan, de el nincs felejtve. Azóta jött egy értesítő, majd hívtam a bíróságot mi a teendőm és azt mondták, hogy még ezután még egy értesítőt (jogerőre emelkedésről) is kell kapjak egy papírt. Megállapították benne, hogy vissza kell adja a pénzem + bírósági költségek.


Amit nemrég kb 3 hete kaptam papírt az csak egy tájékoztató, hogy mi zajlott a tárgyaláson. Amúgy a tárgyalás azért tarott eddig, mert se én se ő nem kaptunk levelet, aztán én kaptam, de ő nem jelent meg, aztán végül felkeresték (és minden elhalasztás után egy hónap minimum eltellta következőre várva) és így végül sikerült felkutatnia a rendőrségnek. Behivatták.

Én minden személyes adatot megkaptam róla, ki, micsoda, anyja neve milyen iskolába jár, nőtlen/nős, ilyesmi.

Szóval érdemes feljelenteni és ne helasszátok soká. Ha minden jel arra utal, hogy nem akarja felvenni a kapcsolatot veletek, és nem fizet/ eltűnt éli a kis életét. Hát akkor ne habozzatok. Irány a rendőrség, nagyon kedvesek és segítőkészek. Ha csak az őszinte tiszta igazságot mondjátok akkor majd a tárgyaláson és a rendőrőknél is (mert ugyebár előbb a rendőrök mennek ki hozzá) össze vissza fog magyarázkodni és már az gyanút fog ejteni! :)


Le a csalókkal!


Kitartást kívánok!

2013. szept. 1. 11:52
 7/8 anonim válasza:
Szia ! Én azt tudom javasolni , hogy menj el mégegyszer a rendőrségre mert lehet, hogy lezárták az ügyet !
2013. okt. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hali, mennyi pénzveszteségedről van szó? és mennyit kellett a feljelentés után a tárgyalásokra járásaid során fizetgetned?
2013. nov. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!