Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Facebook-on egy (még nem...

Facebook-on egy (még nem létező) saját oldalra képfeltöltés: következmények nélkül feltölthetek bármilyen képet?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy oldalt Facebook-on létrehozni, ahol olyan képeket osztok meg, amiket keresőben találtam. Témája a képeknek többnyire lakberendezés, kertészet, csendéletek, jelenetek (pl. karácsonyfát díszítő kisgyerek), tehát olyan képek, amelyek megtetszettek és szeretném megosztani másokkal. A kérdésem az, hogy meg kell-e jelölni valamilyen forrást, engedélyt kell-e kérni valakitől vagy következmények nélkül feltölthetek bármilyen képet? (Nézegettem más oldalakat fb-n és ott sem láttam forrást megjelölve - a téma hasonló.)

2013. ápr. 20. 13:04
 1/3 anonim válasza:
Ugyan nem most tetted fel a kérdést, de még nem érkezett rá válasz. Szóval. Nem lesz semmilyen következménye, hiszen semmi rosszra vagy etikátlanra nem használod, és ezeket a képeket nem ellopod és a saját nevedben tűnteted fel, hanem csak megosztod. Mellesleg pont azért teszik fel pl. Google képek-be a fotókat, hogy le lehessen tölteni.
2013. máj. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem egészen így van. A google képkeresőben meg lehet szűrni a képeket aszerint, hogy jogvédett-e vagy sem. Vannak szabadon felhasználhatók, azokból érdemes csemegézni, nehogy később baj legyen.

Google képkereső > Fogaskerék > Speciális keresés > Ezután szűkítse a találatokat eszerint > Felhasználási jogok


Ezen belül választhatsz, attól függően, hogy üzleti célú a felhasználás, vagy esetleg még módosítani is akarsz a képen stb.

2013. máj. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 13. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!