Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi pénzt kapok kézhez a...

Mennyi pénzt kapok kézhez a jogdíjamból?

Figyelt kérdés
Van egy művem, aminek a felhasználási jogait jogdíj ellenében át fogom ruházni. Mivel ez nem önálló tevékenységből származó jövedelemnek fog számítani, hanem egyéb összevonandó jövedelemnek (nem tartalmaz munkavégzést a szerződés, kész művet adok át), a bruttó összeg 100%-át Szja terheli. Igen ám, de amit én megadtam bruttónak, abból csak ezt a 16%-ot fogják levonni vagy ebből megy a 27% EHO is? Szóval ha én bruttó 200 000 Ft jogdíjat kértem érte, akkor 168 ezer forintot kapok én és a felhasználónak összesen 254 ezer forintjába kerül vagy 114 ezer forintot kapok és a felhasználónak ez 200 ezer forintjába kerül?

2013. ápr. 23. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen szerződést kötöttetek erre?
2013. ápr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy pontosan mire gondolsz, a legfontosabb részleteket már leírtam. Ez egy olyan felhasználási szerződés, amely egyszeri vagyoni jog átruházásáról szól, nem tartalmaz munkavégzést. A linket is köszönöm, bár ezt én magamtól is megtaláltam. Amire én igazán kíváncsi vagyok, az az, hogy a bruttót a cég hogyan értelmezi. Mert ugye ha én kifizetem a kifli bruttó árát, abban benne van az ÁFA. Ha a cég bruttót fizet, abba bele kell érteni az EHO-t? Vagy az a bruttó, amit ő fizet, csak az Szja-t tartalmazza? Ez alapján kérdezem: [link]


Szeretném hangsúlyozni, hogy nem szövegértési problémáim vannak, értem, hogy itt azt írják, hogy a bruttón felül fizet EHO-t, engem a gyakorlat érdekel, valamint az, hogy lehet-e a bruttót úgy értelmezni (részükről), hogy tartalmazza az EHO-t. Őszintén remélem, hogy nem. :)

2013. ápr. 24. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!