Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem szemétség, hogy graffitiér...

Nem szemétség, hogy graffitiért börtön jár?

Figyelt kérdés
Sztem. semmi értelme, engem még a tegek sem zavarnak annyira a városban, hogy a készítőit lecsukatnám, az okés, hogy műemléknél börtön jár érte, de önmagában is, sztem. hüly€ség. Pénzbüntetés kéne érte inkább. Arról nem is beszélve, hogy a mi pénzükből látják el őket a börtönben.

#graffiti #túlzás #BTK #pénzbüntetés kéne
2013. ápr. 23. 19:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%

manapság már mindent büntetnek. És egyre szigorúbban.

A büntetési tételeket sosem hallottam, hogy lefele módosítják.

2013. ápr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
inkább hajkúrásznák a cigókat, azok többsége legalább meg is érdemelné
2013. ápr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Gondolom elrettentő jelleggel jár érte börtön.


Egyébként meg teljesen mindegy szerintem hogy mit mond a törvény, amíg az nincs betartatva.


Én a 2. kerületben lakom, néha hetek, hónapok telnek el úgy hogy nem találkozom rendőrrel, pedig reggel, délben, este, éjjel, mindig máskor mozgok. Múltkor valamilyen ügyből kifolyólag felhívtam a kapitányságot, és közölték hogy jelenleg az egész 2. kerületben kettő darab rendőrautó van egyszerre szolgálatban, fejenként 3 rendőrrel. Na ilyen létszámmal elég nehéz bűnt üldözni.

2013. ápr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Mért? a graffitit nem a mi pénzünkből mossák le?
2013. ápr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
és mi a drágább? leszedni a graffitit, vagy pár hétre elszállásolni egy embert a börtönben?
2013. ápr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19%
faluhelyen nincs is grafit-i
2013. ápr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Az nem szemétség, hogy összerondítod a házam falát?
2013. ápr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen értelmetlennek tartom én is a börtönt, én egyszerűen csak eltörném mindkét kezét.
2013. ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

Mert gondolják hogy ezzel letudják őket állítani, és nem véletlen szerveznek időnként legálisan ilyet hogy 1 emberke vagy csapat kap egy falrészt amit kedvére igényesen kidekorálhat a graffitivel, mellé tegelésekkel ha úgy jónak látja. 17-18 éves koromban nekem is volt ilyen időszakom hogy csinálgattam graffitiket, igaz én nem más tulajdonú helyeket rongáltam ezzel, hanem papírra szépen rávetettem, így örökös volt, talán még most is megvan valahol anyáméknál.

Másrészt volt amikor falra csináltuk de legálisan egy kocsma falát graffitiztük így ki, még a tulaj kért meg rá minket, mert ő ilyen dizájnt akart. A festékeket ő adta, nekünk csak meg kellett valósítanunk plusz ingyen pia, és a maradék anyagot megtarthattuk és egy kis hálapénzt is kaptunk cserébe mert jó lett, csak azóta 8 év alatt volt 2 tulajdonváltás is, és az új tulaj teljesen megsemmisítette a művünket pedig sokan dicsérték azt, és volt hogy egy dizájner is felkeresett már minket hogy tervezzünk neki ilyeneket papírra és majd ő tapétába megvalósítja mert akkoriban elég keresettek voltak ezek, csak sajnos nem jött össze a dolog mert egyik haverunk bekavart, amit nem is bánunk mert ő maga csinálta meg helyettünk hogy csak ő szedje be a nagylét amiből semmi nem lett mert csak feles munka volt vele mint kiderült de nem is került ki a terve sehová, de legalább csak néhány buszjegyet fizetett rá, ami nem volt vészes. Ez volt a tanulópénze.

2013. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

A környezet kinézete az emberek összességének véleményét kellene tükrözni.

A tőrvényt viszont csak azok a sznobok hozzák, akiknek egysíkú elképzelésük van arról, hogy mi is a szép.

Kérdés, hogy milyen jogon?

Csak azért mert zsidók?

2013. ápr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!