Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az új dohánytermék-árusítási...

ConnectCare kérdése:

Az új dohánytermék-árusítási rendszer nem minősül majd az Európai Unió Működéséről szóló Szerződés mennyiségi korlátozással azonos hatású intézkedésének?

Figyelt kérdés
Már ha nem minősül annak. Közegészségügyi okra hivatkozunk? Szerintem akkor is sántíthat néhány helyen a dolog (pl. település 3 boltjából 2 árulhat, 1 nem). Nem ütközünk az EUMSz-be?
2013. ápr. 27. 08:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, a mennyiségi korlátozások tilalma a termékek behozatalára és kivitelére vonatkozik, tehát ennek semmi köze nincs a dohánytermék-árusításhoz, mert nem tiltja azt, hogy te uniós országból behozz ide dohányterméket, ha magáncélra használod (kereskedelmi mennyiséget nem lehet behozni jövedéki adóval terhelt termékből magánszemélyként). Egyébként a jövedéki adóval terhelt minden termék árusítása állami monopólium, most csak azt változtatják, hogy kire ruházzák át az árusítási jogokat.
2013. máj. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!