Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Használt autó végrehajtás alatt?

Használt autó végrehajtás alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyjából 1 hónapja vásároltam egy használt autót kereskedésből. Friss műszaki lett csinálva az autóra, eredetiségvizsga is megvan. Az okmányirodában viszont fennakadtam, mivel közölték, hogy az autó végrehajtás alatt van így nem tudom átíratni. Így visszavittem a kereskedőhöz és próbáltam visszakérni az autó árát ami ellen tiltakozott, mondván, hogy kifizette az eredeti tulajdonost. Ekkor derült ki, hogy az autó bizományban van nála, de az adásvételi összes példányát a kereskedő írta alá. A végrehajtó írt egy levelet amiben leírták, hogy az autót igényperelni lehet, ők nem tudják róla levenni az elidegenítést. Közben az eladó nemfizetése miatt a kocsit kivonták a forgalomból is, így még használni sem tudom, pedig minden napi mukába járásra vettem. Rendőrségi feljelentéssel autómatikusan indul per? Illetve fogadjak ügyvédet először igényperre, majd később polgári perre, minden plusz kiadásom miatt ez ügyből kifolyólag? Valakinek volt már ilyen tapasztalata. Tanácsokat várok, köszönettel.


2013. ápr. 29. 08:14
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

"Közben az eladó nemfizetése miatt a kocsit kivonták a forgalomból is, így még használni sem tudom, pedig minden napi mukába járásra vettem. "


Mindennap autóval járok munkába, több mint egy éve nem igazoltattak, azelőtt egy építő cég sofőrje voltam, három évig nem igazoltattak, mikor igen akkor is csak azért mert elfelejtettem világítást kapcsolni. Ha jól értem nem műszaki problémád van, hanem papíros, attól meg tudod használni, ha netán nincs rendszámtáblád ingyen adok kettőt és meg van oldva a gondod.

2013. ápr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Attól még nem lesz átírva, és nem szüntetik meg a végzést rajta, hogy van rajta rendszám.
2013. ápr. 29. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!