Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért buzdítják hazudozásra a...

Miért buzdítják hazudozásra a feleket a bírók? Az 1952 évi III. törvény 120§-a értelmében ugyanis ha valaki a bíróságon nem mond igazat, vagy a keresetében olyan hazugságot ír, amiről tudja hogy valótlan, akkor azt a bíró pénzbírsággal sújthatja.

Figyelt kérdés

Miért nem akarnak ezzel foglalkozni sem a bírók?

A tapasztalat az, hogy hiába kértem több alkalommal is a bírót, hogy amikor a másik fél keresetében dokumentumokkal alátámasztható módon igazoltam, hogy a keresetben leírtak hazugságok, csak az én lejáratásomra vannak benne, a bírók közlik, hogy ezzel nem akarnak foglalkozni, vagy meg se hallják, úgy tesznek, mintha le sem írtam volna a viszontkeresetben stb. Már a negyedik bírónál tapasztalom, hogy szinte hazugságra buzdítja a feleket, mivel úgysem lesz semmi következménye valaki összehazudik alaptalanul mindent, csakhogy maghát jobb színben tüntesse fel, vagy a perben előnyt kovácsoljon magának.

Pedig szerintem ha a bírók élnének ezzel a jogukkal, és legalább akkor alkalmaznák, amikor a másik fél kéri is, akkor nekik is könnyebb dolgok lenne, mert így semmi sem riasztja el az embereket attól, hogy bármit összehazudjanak a bíróságon, hiszen csak a tanúknak van igazmondási kötelezettsége. (Bár én már bizonyítottam rá tanúra is hogy hamisan tanúskodik, és annak se lett semmi következménye.)

Szóval mit lehetne tenni, hogy megváltozzon ez a rossz gyakorlat?



2013. máj. 2. 17:25
 1/2 anonim válasza:
Bar a torveny valoban tiltja az aktiv es a passziv perbeli hazugsagot is, de a bironak pedig nem szabad az igazsagot kutatnia. Neki azt kell megallapitania,hogy az eloadott bizonyitekok meyik fel allitasat tamasztjak ala. Attol meg nem mondhatja hogy akkor amasik fel az hazudott. A pertaktika resze az hogy nyilvan ugy tunteti fel a fel a tenyeket hogy az neki kedvezzen. A lenyeg az hogy mit tud bizonyitani. Mivel a fel keri a tanut, olyat fog kerni akivel tud egyeztetni. De a biro az osszes korulmenyt kell hogy vizsgalja. Fellebbezni kell ha serelmes az itelet vagy nem vettek valai fontos dolgot figyelembe ami miatt maskent kellett volna donteni. A penzbirsag itt nem jo eszkoz,mast kellene kitalalni. Jelenleg a felek nyugodtan allithatnak valotlant,bar szerintem ha egyertelmuen rosszhiszemu azert fenyitik a birsaggal.
2013. máj. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Egyértelműen rosszhiszeműen állított dolgokat, hogy engem rossz színben tüntessen fel. Tényként mondott olyat, aminek a valótlanságának igazolására hivatalos papírt vittem, tehát ő mondta hogy x, én pedig vittem egy hivatalos papírt, hogy nem x.
2013. jún. 1. 06:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!