Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az Európai Unión belül minden...

Az Európai Unión belül minden kötelezettség (vám, adó) rendelhetek termékeket postán, vagy van adó- és vámhatár?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 27. 18:20
 1/9 ConnectCare ***** válasza:
100%
Az Unión belül nincsen semmilyen korlátozás, szabadon rendelhető az Unión belül forgalmazott bármely termékből bármennyi.
2013. ápr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 rémuralom ***** válasza:
Vám az Unión belül nincs, és egy bizonyos értékhatár alatt (asszem 22 euró, de erre nem mernék mérget venni) Unión kívülről sincs. Áfa viszont természetesen van, ahogy a sarki közértben a kenyérre is megfizeted az áfát, úgy egy Németországból rendelt telefonra is. És pechedre az itthoni világbajnok áfát kell fizetned.
2013. ápr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De ha rendelek EU-n kívülről, akkor 22 euró alatt áfát sem kell fizetnem, azt tudom.

Erre milyen határ van EU-n belül?

(Főleg eBayről vásárolnék!)

2013. ápr. 27. 20:12
 4/9 anonim ***** válasza:
EU-n belül, ahol veszed, ott fizeted meg a forgalmi adót. Anélkül magánszemélyként nem tudsz vásárolni.
2013. ápr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 rémuralom ***** válasza:
Akkor ezt lehet, hogy rosszul tudtam, és nem itthoni áfát kell fizetni. De azt szerintem EU-n kívül is kell.
2013. ápr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
EU-n kívülről magyar ÁFA-t kell fizetni.
2013. ápr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Magyarul, ha rendelek valamit, az árban már benne van az áfa?
2013. ápr. 28. 07:34
 8/9 A kérdező kommentje:
És vám pedig nincs soha?
2013. ápr. 28. 07:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, az árban benne van az ottani forgalmi adó (az adott országban nem ÁFA a rövidítése feltétlenül, azért írom így). Ha az Unió más országában már szabad forgalomba bocsátott áru, akkor nincs vám. Mindenre lehet kivételt mondani, de az általános eset ez. Ha esetleg privátban leírod a részleteket, akkor biztosabban meg tudom mondani.
2013. ápr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!