Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nevelő apám a nevére vett....

Nevelő apám a nevére vett. Édesapám meghalt. Öröklök-e utána, valamint a nevelő apám után, ha meghal öröklök-e? Hagyatéki tárgyalást meg lehet-e támadni, ha annak idején el lett titkolva a létezésem?

Figyelt kérdés
2009. szept. 30. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nevelo apad a nevere vett, egyertelmu, hogy orokolni fogsz tole. Viszont az edesapadtol, nem orokolsz.
2009. szept. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát ilyen esetben nem él a vérszerinti öröklés?
2009. szept. 30. 11:32
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, epp anyukam is ebben a helyzetben jarja a torvenyszeket :(
2009. szept. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz örökölni az édesapád után, csak a nevelőapád után. Törvény szerint a nevelőapád, - akinek a nevét viseled - számít édesapának.
2009. szept. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

hasonló az én helyzetem is.pár éve nevet változtattam(felvettem a nevelőapám nevét).de nem értem,hogy az édesapámtól miért ne örökölhetnék, amikor ő nem mondott le a szülői jogairól.

a nevelőapámtól meg miért örökölök?csak mert azonos vezetéknevünk van?

ráadásul már anyám elvált tőle és nem is tartjuk a kapcsolatot...

2009. szept. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
11:55-ös vagyok. ráadásul az édesapám még mindig fizeti rám is a gyerektartást..
2009. szept. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! ...és akkor ez tuti fix???
2009. szept. 30. 12:02
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem,szerintem nem tuti.Kérdezz meg erről egy joggal foglalkozó ember is.Én úgy tudom,hogy aki a nevére vesz azután is örökölsz,viszont azzal,hogy nem vagy az apád nevén attól Ő még a vérszerinti apád,és minimum a köteles rész jár neked az utána maradó örökségből.

Itt kérdezhetsz: [link]

2009. szept. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Az édesapád után is örökölhettél volna, ha

- előbb hal meg, mint ahogy a nevelőapád a nevére vett,

- ha végrendeletében megnevez örökösének.


Még egy vadidegen után is örökölhetsz, ha az a vége

rendeletében rádhagy valamit.

A másik mondatodat nem nagyon értem. Arról van szó, hogy az édesapád eltitkolta volna a létezésedet? Vagyis: úgy halt meg, mintha te nem is lettél volna az ő gyereke? Fejtsd ezt ki pontosan, légyszíves!

2009. szept. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbefogadott a vérszerinti gyermek jogállásába lép az örökbefogadással - úgy örököl, mintha vérszerinti gyermek vonla - az örökbefogadott leszármazói is így örökölnek...


az örökbefogadott törvényes öröklés jogcímén vérszerinti rokonaitól is örököl - ha nem volt titkos az örökbefogadás


tehát nem titkos örökbefogadás esetén kettős öröklési jogot ad a jogszabály


titkos örökfogadáskor az örökbefogadott és vérszerinti rokonai között az örökbefogadás megléte alatt nincsen törvényes öröklési kapcsolat


mikor titkos az örökfogadás?

ezt az anyakönyvi bejegyzés módja határozza meg


ha az örökbefogadott gyermeket újra anyakönyvvezték, és az örökbefogadót vérszerinti szülőként jegyezték be - akkor tikos az örökbefogadás - és ekkor nem örököl a vérszerinti rokonoktól az örökbefogadott


(egy jogász)

2009. szept. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!