Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A családi kedvezményt a...

A családi kedvezményt a munkáltató fizeti ki nekem?

Figyelt kérdés
Egy gyerekem van és úgy hallottam, h van aki megkapja a főnökétől a 10E/gyerek, de én semmit.A főnököm azt mondta, hogy az a szja-ba megy.Hogy van ez?Tud vki segíteni?
2013. máj. 10. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a te adód visszatérítése.

Az lehet, hogy a fizetésed már tartalmazza az adókedvezményt is.

2013. máj. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűbb lenne az esetedben,ha nem kérnéd a főnőködtől,hanem az adóbevallásban igényelnéd vissza egy összegben.
2013. máj. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy a gyerek apja is kérheti.
2013. máj. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2órára vagyok bejelentve.Nincs fizetett szabadság és már több mint 2éve itt dolgozom.Tudom, hogy én vagyok a hülye, de nehéz elhelyezkedni egyedülálló anyaként.Ha tudnám, h hogy kell a saját számlámra igényelni az adókedvezményt, akkor megtenném.Most kaptam meg a bevallást, 20-ig postáznom kell...
2013. máj. 10. 15:18
 5/7 anonim ***** válasza:

2 órába vagy bejelentve?

Akkor nem jár, hisz szinte semmit nem adózol, így nincs mit visszaigényelni.

2013. máj. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt sem tudtam, h létezik ilyen, de igen.És jár akkor is.Azt ígérték, h min.6órára leszek bejelentve, de az apeh büntetés ellenére sem így lett.(mert közben volt olyan is).
2013. máj. 10. 15:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Bizony nem jár a 2órás bejelentésre,jobban mondva járna, csak nem tudod érvényesíteni,mert nincs akkora adóalapod. Gondolom a 2 órás munkában nem 100ezerre jelentett be a főnőköd. :)
2013. máj. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!