Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A munkáltató jogszerűen...

A munkáltató jogszerűen tarthatja-e meg magának az adójóváírás összegét ha én kérem a kedvezményt? Vagy köteles nekem adni a fizetésen felül (nem levonva belőle)?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A férjemét is fenntartották, de jogtalanul, szerintem.
2011. febr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Természetesen jogtalan. Hiszen az a te nettó béred.
2011. febr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pontosan milyen érvekkel lehet védekezni - szólni?
2011. febr. 14. 13:38
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

Előszöris mindenképpen kell kapnid fizetési papírt, amin rajta van, hogy mennyi a bruttó béred, mennyi járulékot fizetett utánad, és mennyit vontak le a bruttó béredből és ezeket milyen jogcímen. Ha kp-ban kapod meg a fizetést, és nem annyit adna amennyi jár, akkor nem írod alá az átvtelről szóló papírt. Ha utalás van, akkor nem kell aláírni átvételit, hiszen a bankszámlakivonat az "átvételi" igazolás, ezzel mehetsz hozzá reklamálni.

Vészmegoldás: NEM kéred az adójóváírást, jövőre önadózó leszel, és akkor egy összegben visszakapod. Ebbe semmiképp sem lesz beleszólása. Az adójóváírásról év közben is lehet nyilatkozni (bármennyire is bizonygatná, hogy nem lehet).

2011. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!