Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ti ilyen helyzetben kihez...

A94Zs05olt06 kérdése:

Ti ilyen helyzetben kihez fordulnátok vagy mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Az édesanyám öccsének a fia még októberbe került át egy családi tragédia után egy új iskolába ill. "osztályközösségbe". Azóta folyamatosan fenyegetik és sokszor zsarolják. Bár nekem szinte mindent elmond de a szüleinek nem mer szólni és engem is megkért, hogy ne szóljak.

Segíteni viszont én nem nagyon tudok, hiszen be sem juthatnék az iskolájába, mivel csak diákigazolvánnyal lehet bemenni, szülőket négy esetben engedik be.

-1- ha a diákkal együtt megy;

-2- ha órarendi időre hívja be az osztályfőnök vagy az igazgató;

-3- Szülői értekezleteknél (a szülő által megbízott 18. életévét betöltő testvér, unokatestvér)

-4- Ügyintézés esetében (itt is van mód szülői megbízással 18 év feletti közeli hozzátartozó beengedésére)


Ő már többször beszélt az osztályfőnökével, az igazgató-helyettesekkel és az igazgatóval is, de mivel természetesen a zaklatást és a fenyegetést elkövető osztálytársak tagadják és mivel tanár még nem volt szem/fültanúja az ilyen eseteknek, így tehetetlenek. Mivel két egymásnak szögesen ellentmondó "nyilatkozatuk" van, ami azt jelenti, hogy ő mond valamit illetve ennek szöges ellentét mondja a másik oldal.


Én tudom, hogy milyen visszahúzódó volt és mennyire erősödött ez a visszahúzódó magatartás a családi tragédiát követően és a teljesen idegen környezet miatt. (Családi tragédia: nagymamánk halála.)


Mit tegyek? Szóljak a szüleinek?

Egyébként Ő F/15, míg én F/19



2013. máj. 10. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Tarkón lőném az igazgatót.
2013. máj. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nincs egy diktafon?, vagy egy telefon ami képes hangot felvenni?
2013. máj. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
esetleg meg lehet próbálkozni önvédelem, vagy küzdősportokkal, akár együtt is járhatnátok.
2013. máj. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. Ez azért kicsit jogilag aggályos.


2. Van mobiltelefon, de akkor meg avval jönnének, hogy az érintettek beleegyezése nélkül készített felvételt ami megint aggályossá tenné a dolgot.


3. Ez az ötlet bennünk is felmerült. Én tanultam egy rövidebb ideig önvédelmet, amit megpróbáltam/megpróbálok neki megtanítani, de nyíltan a szülők előtt nem lehet, mert furcsálnák, hogy miért pont most akar önvédelmet tanulni..

2013. máj. 10. 20:46
 5/5 anonim válasza:
Szia. Ne haragudj, nem tudok sajnos érdemben hozzászólni a kérdésedhez. Annyit viszont mondanék Neked, hogy nagyon büszke lehetsz magadra. Nem hiszem hogy sok 19éves fiúnak járna ilyenen az esze. Komolyan mondom, le a kalappal! :) 17/L
2013. máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!