Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerektartás összegét hogyan...

Gyerektartás összegét hogyan számolják?

Figyelt kérdés
Férjem bruttó jövedelme 900ezerkörül van, mennyi pénzre számíthatok 2 gyerek után? Ezen felül még jutalékot is kat félévente, ez számít valamit?

2013. máj. 11. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Alapesetben a jövedelem 50 százaléka terhelhető gyermektartas díjjal. Kiemelkedően magas jövedelem eseten azonban nem szazalekos a díj meghatározás, hanem fix összeg. Szerintem két gyerekre 50-70 a reális tartasdij.
2013. máj. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Ez nem jó hír, sajnos így nem tudunk ebben a lakásban maradni a rezsi miatt, mert havi 70 ezer Ft 2 gyerek után sajnos elmenne másra.

Azért ez elég gáz, hogy netto kb 600-as fizuból + a jutalék, 70ezer "jut" 2 gyerekre :(


Férjem egyébként nagyon rendes és együttműködő, biztosan segítene mindenben, anyagilag is válás után, de ha nem egy előre meghatározott fix összeget kell utalnia, akkor az azt jelenti, hogy majd nekem kell kérni tőle, ami nem egy ideális állapot.


Egyik gyermekünk fejlesztésre szorul, ami eleve havi 50-60ezer Ft-os kiadást jelent, ezt én nem fogom tudni fizetni, ezt figyelembe veszi a bíróság szerinted?

2013. máj. 11. 08:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Nézd, en egy átlagosan elfogadott összeget írtam. Ha a ferjed 480.000 tartasdijat akar fizetni, a biróság nem fog ellenkezni. Nem lenne egyszerűbb, ha megbeszelned vele, hogy mi az az összeg, ami neked is es neki is elfogadható?
2013. máj. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De, persze, megbeszéljük, csak nem tudtam, hogy jogilag ez mennyire rugalmas! Köszi, ezek szerint ez is megegyezés kérdése.
2013. máj. 11. 08:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Okosabb megoldás egy elfogadható, fix összegben megegyezni. Ha jó a kapcsolata a gyerekekkel és veled, akkor a nagyobb kiadásokat fizetheti pluszban.

Ha nagyon magas tartásdíjat állapítotok meg, akkor később nehéz lesz csökkenteni. Bármikor lehet beteg, vagy elveszti a munkahelyét az apa, akkor ez gond lehet.

2013. máj. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!