Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Levelező gimnáziumban heti...

Levelező gimnáziumban heti 2x5órában tanulok. Az igazgató osztálypénzt szed a tandíj mellett és a befizetéshez köti az évvégi vizsgákon való részvételt. Ez mennyire törvényes?

Figyelt kérdés

2013. máj. 14. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Mire szedi az osztálypénzt?


Egyébként nem jogos.

2013. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy osztálypénzt nem szedhetnek.


Az ilyet úgy szokták kikerülni, hogy a szülők a szülői értekezleten megszavazzák hogy legyen-e és mennyi, majd az egyik szülő beszedi. Az iskola ebbe nem szólhat bele. Volt erről valami ombudsmani állásfoglalás pár hónapja.

2013. máj. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


A közoktatási törvény kimondja: az oktatási intézmények nem kérhetik a szülőktől a nevelési, pedagógiai program megvalósítását szolgáló rendezvények költségeinek megtérítését. Az ingyenes szolgáltatások egy része nem tételesen meghatározott, hanem az iskola sajátosságaihoz igazodik, vagyis a nevelési, pedagógiai program végrehajtásához kapcsolódik. Az iskola költségvetésének terhére kell megszervezni az előírt tananyag megismerését, feldolgozását, a mindennapi testedzést, az intézményen kívüli kulturális, művészeti, sport- vagy más foglalkozást, kirándulást, erdei iskolát.

2013. máj. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
"Fénymásolásra" ezt azért raktam idézőjelbe, mert csak a papírt fizeti az iskola és mivel egy másik iskolában vannak megtartva az óráink ugyan úgy fizetni kell a fénymásolásért és akárhogy számolom 12x 10.000ft nem megy el fénymásolásra egy tanév alatt.
2013. máj. 14. 12:26
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Mondd az igazgatónak, hogy rendben, de számlát kérsz a befizetésről, és ha nem kapsz, akkor bejelentést teszel a NAV-nál! Szerintem egyből meg fogja magát gondolni az igazgató.
2013. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

120ezer osztálypénzként?

Az durva kicsit,mi nappalisként nem szedtünk ennyit,és szalagavató és osztálykirándulás is ebben volt benne.


Kérj számlát,kész.

2013. máj. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!