Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik az a törvény, amelyik...

Melyik az a törvény, amelyik tartalmazza, milyen feltételek mellett vállalhat valaki közmunkát?

Figyelt kérdés
Pl. olyan érdekel, hogy semmiféle jövedelme nem lehet és csak akkor dolgozhat közmunkában.
2013. febr. 21. 12:55
 1/3 Komplikato ***** válasza:

Nem úgy van, hogy ha alkalmi munkákat vállalsz és/vagy egyéb okból van minimális bevételed, de nem éri el a minimálbér X%-át (nem tudom ez mennyi, 40% vagy kisebb?) akkor is vállalhatsz és/vagy jár az aktív korúak támogatása?


Tényleg jó lenne egy törvény link.


Viszont az, hogy kapsz ilyen közmunkát, az szerintem még akkor is nehéz ügy ha jogosult vagy. :(

2013. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A rendeletet nem tudom, de közmunkát csak az kaphat aki kapja az aktív korúak ellátását (22 800 Ft). Ezt meg csak azt kaphatja akinek nincs munkája.
2013. febr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Utolsótól kérdezném, mennyire biztosak az információid? Mert szerintem már nem így van, nem kell szociális segélyen lenni, de se álláskeresési, se munkanélküli ellátás ne járjon már.

Egyébként a konkrét kérdésem az lett volna, hogy ha van némi jövedelme, de az nem munkaviszonyból származik (ez evidens, hogy akkor nem lehet közmunkás), akkor mi a helyzet? pl. 2011-ben közmunkás voltam, de részt vettem a népszámlálásban, tehát volt ez által jövedelmem. Azok is tudták, hogy közmunkás vagyok, akik a népszámlálást helyileg bonyolították, tehát minden bizonnyal törvényes volt. De jó lenne tudni, hogy is van ez!

2013. febr. 22. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!