Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A barátom elkövetett egy...

A barátom elkövetett egy csalást, milyen büntetésre számíthat?

Figyelt kérdés
Üzletszerűen elkövetett csalás vétségével vádolják a barátom, 3 ember jelentette fel, mert egy vállalkozás nem úgy sült el ahogyan tervezték. Ebből egy ember a befektetett pénzét, még a feljelentés előtt visszakapta, a másik 2 nem, ezeknek összesen nem egészen 4 millió forinttal tartozik. Ezekből az egyik még az irhát is le akarja húzni, és Ő majd 5 millió forintot hazudott be a kihallgatásokon, hogy annyival tartozik neki a barátom. Első fokú tárgyalás most lesz júniusban, ahol meghallgatják a tanukat. A barátom szeretné kifizetni az összegeket, viszont ez valószínű, hogy a tárgyalásig nem fog összejönni. Az ügyvéd azt mondta, hogy kb 5 év és letöltendő büntetést kaphat. Én nem hiszek benne, sőt túlzottnak tartom, amikor a szándék meg van, hogy egyrészt visszafizeti az összegeket, másrészről nem volt még büntetve, főleg ilyen jellegű bűncselekménnyel. Sajnos elcsúszott egy banánhéjon, elég jól átverték amibe bele akart kezdeni, és senkit nem lehetett megtalálni, kihallgatni, ami a barátom tisztázná, és egyből be akarják emiatt zárni, amikor van akik 10, és 100 milliós csalásokat csinálnak, és megússzák. A véleményetekre, és a tapasztalatokra lenne szükségem.

2013. máj. 14. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"elég jól átverték amibe bele akart kezdeni, és senkit nem lehetett megtalálni, kihallgatni" - nos, te mit szeretnél azoktól, akik átverték? Hadd menjenek, ti megelégszetek azzal, hogy ők szeretnének kárpótolni? Ugye nem? Akiket a te barátod vert át, ugyanígy vannak ezzel.


Az, hogy más mit úsz vagy nem úsz meg, nem mentesíti sem a barátodat, sem senki mást a törvények alól.

2013. máj. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nos, nem az a lényeg, hogy mit gondolnak a befektetők, hanem a bíróság álláspontja érdekel. A befektetők azért sem jelen pillanatban, mert azt azért elhallgatták, hogy a barátom teljesen lejáratták, megalázták és megverték, a kihallgatás előtt, és után is, és folyamatosan zaklatták. Mindennek ellenére a barátom igyekszik, és tudom, hogy ki fogja fizetni az emberkéket, bár én ilyen incidensek után egy büdös fillért nem adnék az más kérdés már.

Itt a büntetés lenne a fő kérdés, mert ha lecsukják, akkor tuti egy fillért sem látnak pl a befektetők. Értem ezt úgy, hogy a mostani tárgyalás után őrizetbe is vennék, és majd a 2. fokúig esélyt se adnak arra, hogy valahogy rendezze a tartozását. Nyilván való büntetésre számíthat, itt az a kérdés, hogy mégis mire?

2013. máj. 14. 18:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha megtérítené a kárt az nagyon nagy enyhítő körülmény lenne, persze ettől még a bűncselekmény az megmarad.
2013. máj. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az ügyvéd is úgy fogalmazott, hogy korlátlan enyhítő körülmény ha megtéríti a kárt, de most első fokon számíthatunk arra, hogy őrizetbe veszik, mert akkor esélytelen lesz a megtérítés 2. fokú tárgyalásig.
2013. máj. 14. 20:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Kicsi az esélye hogy 1.foknál őrizetbe veszik.

Szerintem 2-3,5 évig kaphat max, ha letöltendőt kap, de esély van szerintem a feltételes szab.vesztésre is

2013. jún. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi lett a barátoddal? Börtönbe kellett mennie az ügy miatt?
2020. dec. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!