Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rendkívüli felmondás - a...

Rendkívüli felmondás - a munkáltató által elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt?

Figyelt kérdés

Gázművek engedélye nélküli idősek otthonában gázszivárgás miatt: tűzoltók katasztrófavédelem vonult ki. Szóban közölték, hogy az épület felrobbanhatott volna. Jegyzőkönyvet nem láttunk. Rendőrség nem vizsgálta.

Mindezt nemrég tudtam meg, ami 2012.09.30-án történt.


Felmondhatok-e rendkívülivel?

A munkáltató nyilván beleköthet... akkor megfenyegessem a rendőrséggel? Vagy akár máris tegyek feljelentést?

Megéri?

Szeretnék minél hamarabb megszabadulni tőlük!!!



2013. máj. 14. 11:31
 1/3 anonim válasza:

Már nincs rendkívüli felmondás. Az új Mt. így rendelkezik:

67. § (1) A munkavállaló határozatlan idejű munkaviszonyának felmondását nem köteles indokolni.

2013. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

és a felmondási idő?

mivel érthető okokból nem szeretnék ennél a munkáltatónál még 30 napot tölteni...

2013. máj. 14. 13:22
 3/3 A kérdező kommentje:

Van azonnali hatályú felmondás. A gond az indok:

a tűzoltóságnál és a katasztrófavédelemnél megtalálhatóak a jegyzőkönyvek, melyek a gondatlan veszélyeztetést bizonyítják.


A kérdés, hogy vágjak bele, és esetleg per lesz belőle?


Nem tudom nem jobb-e táppénzre menni (amúgy is kiborított, amikor megtudtam ezt), és más munkát keresni.

2013. máj. 14. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!