Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő ilyenkor? Nem...

Czunczi kérdése:

Mi a teendő ilyenkor? Nem tudtam h lopott a bicikli én csak segíteni akartam! Most mi lesz? Nagy bajban vagyok?

Figyelt kérdés

Egyik nap hazafele összefutottam az egyik ismerősömmel. Elmesélte h összeveszett anyukájával es el kellett otthonról jönnie. Volt nála egy bicikli amit el akart adni h legyen pénze szállásra! Mondta h volt már bent az üzletben de nem vették meg tőle mert nem volt személyie! Ott azt mondták szóljon valakinek akinek van személyie h jöjjön el vele. Így megkért engem! ÉN szívességből segítettem! Most meg kaptam egy idézést a rendőrségtől h

gyanúsított vagyok erőszakkal elkövetett kisebb értékü lopás miatt! Ezek szerint a bicikli lopott volt!?


2013. máj. 15. 02:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Ne ess kétségbe ! Épp most megy a TV2-esen Merlin pénzenergiája. Kérj tőle segítcséget
2013. máj. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Ez maximum orgazdaság lehet. Mi az az erőszakkal elkövetett lopás? Nem dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás?
2013. máj. 15. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

erőszakkal elkövetett kisebb értékü lopás


az az hogy a néni kezéből kitéped a táskát....


bemész elmondod hogy mi történt és kész...

2013. máj. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak ennyi volta papírra írva h erőszakkal elkövetett kisebb értékü lopás. Ha valakitől szemtől szembe lopnak el valamit és erőszakot is alkalmaznak az nem rablás?
2013. máj. 15. 07:49
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Ballagj el egy ügyvédhez, azzal együtt menj a rendőrségre! A rendőrségen a te szavad fog az ő szava ellen állni. Mivel ő biztosan le fogja tagadni, hogy ellopta a biciklit, így könnyen benne maradhatsz, hacsak nincs szemtanú.
2013. máj. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

jó kis barátod van...

és igen ügyvéddel menj el a rendőrségre, az is jó lenne ha ahol bevették még emlékeznének az eladás részleteire.

2013. máj. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Van tanum! ÉPpen anyukámmal voltam amikor összefutottunk! De nekem nincs pénzem ügyvédre, gyes-en vagyok a 9 hónapos kislányommal! Mpst mit tegyek?
2013. máj. 15. 12:29
 8/12 anonim ***** válasza:

"az az hogy a néni kezéből kitéped a táskát....

"


Az még mindig rablásnak számít....

2013. máj. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5. vagyok.( Nyugodtan pontozz le, mert a kérdésedre válaszolok: Mi a teendő) Ha van tanúd, akkor az ő nevét diktáld be a rendőrségen. Akkor őt is behívják majd és vallomást kell tennie. Téged esetleg szembesítenek az "erőszak" áldozatával. Így sikerülhet tisztázni magad.
2013. máj. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lopás


Tipikus vagyon elleni bűncselekmény.

Lopást követ el, aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa.

A bűncselekmény a tulajdonjogot sérti, a cselekmény közvetlenül mindig a birtoklás ellen irányul. Értékkel bíró, idegen ingó dologra követik el.

Az elkövetési magatartásnak lényeges ismérve az elvétel más birtokából annak beleegyezése nélkül, jogtalan eltulajdonítási célzattal. A bűncselekmény az elvétellel válik befejezetté, a kár bekövetkezése a tényállásnak nem eleme.

A lopás tettese lehet bárki, kivéve a tulajdonost, továbbá azt, aki jogszerűen birtokolja a dolgot, akinek véletlenül vagy tévedésből került a tulajdonába, vagy azt, aki találta.

Szabálysértésnek minősül, ha az ellopott dolog értéke nem haladja meg a húszezer forintot.

Kisebb értékre elkövetett a lopás, ha az eltulajdonított dolog értéke meghaladja a szabálysértési értékhatárt, de nem haladja meg a kétszázezer forintot.



Társadalmi veszélyessége alapján a lopás és a rablás között helyezhető el.

A tettes a sértettet ittas, illetve öntudatlan állapotba juttatja, hasonlóan a rablás alapesetéhez, a különbség abban áll, hogy a sértett maga is jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy ilyen állapotba kerüljön.

Ha nem az elkövető részegíti le a sértettet, hanem állapotát kihasználva veszi el a dolgot, lopás állapítandó meg.



Rablásnak minősül, ha valaki idegen dolgot úgy vesz el mástól, hogy ennek érdekében erőszakot avagy élet vagy testi épség elleni közvetlen fenyegetést alkalmaz, illetőleg valakit öntudatlan, vagy védekezésre képtelen állapotba helyez . Rablásnak minősül az is, ha a tetten ért tolvaj alkalmaz erőszakot vagy közvetlen fenyegetést annak érdekében, hogy az eltulajdonított dolgot megtartsa.

Alapesetben a bűntett két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. A rablásra irányuló előkészület is bűncselekmény, mely vétség és két évig terjedő szabadságvesztést vonhat maga után.

A kár bekövetkezése nem tényállási elem. A bűncselekmény a dolog elvételével, valamint az erőszak, illetőleg a fenyegetés kifejtésével befejezett.

Lopás állapítandó meg, ha az erőszak vagy fenyegetés hatása alatt álló személy öntudatlan állapotát nem az elkövető idézi elő, vagy ha az erőszak nem személy, hanem a dolog ellen irányul.

2013. máj. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!